Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Duński lider sektora morskiej energetyki wiatrowej otwiera nowoczesne centrum w Gdyni

Semco ETP Renewables, duńska firma zajmująca się m.in. projektowaniem i instalacją podstacji morskich wykorzystywanych w energetyce wiatrowej na morzu, otwiera nowoczesne centrum w Bałtyckim Porcie Nowych Technologii w Gdyni. Pracę znajdzie tam ponad 40 osób. Nowy oddział spółki w Polsce kosztować ma ponad 8 mln zł.
(Fot. Pixabay)

Polska przygotowuje się na pozyskiwanie energii z Bałtyku. Szacuje się, że prąd z morskich farm wiatrowych zlokalizowanych w polskiej strefie mógłby popłynąć już w 2026 r. Stąd duże zainteresowanie zagranicznego kapitału udziałem w ich budowie.

Morska energetyka wiatrowa to potężna szansa polskiej gospodarki. Potencjał Morza Bałtyckiego jest ogromny. Dzięki strategicznej decyzji Semco Maritime A/S o otwarciu biura w Polsce, przy wsparciu grupy ETP oraz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, nowo powstała spółka JV, Semco ETP Renewables, utworzy wyspecjalizowane miejsca pracy. Nasi specjaliści będą zaangażowani w procesy przygotowania, budowy i eksploatacji farm wiatrowych w polskiej części Morza Bałtyckiego, oraz w podobne projekty realizowane przez Semco Maritime A/S na całym świecie. Liczymy, że nasza współpraca z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną przyczyni się do wykorzystania posiadanych doświadczeń i sprawnego przygotowania projektów – powiedział Michał Kurowski, prezes Semco ETP Renewables.

Nowoczesne centrum powstanie w Bałtyckim Porcie Nowych Technologii w Gdyni, którym kieruje Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Zagraniczne przedsiębiorstwa doceniają potencjał naszego kraju i jego szybki wzrost gospodarczy. Zapewniamy nie tylko odpowiednią infrastrukturę, ale przede wszystkim wykwalifikowanych pracowników, którzy są ekspertami na skalę międzynarodową. Obecność Semco ETP Renewables w Bałtyckim Porcie Nowych Technologii to także szansa dla polskich przedsiębiorców. Niewątpliwie dążymy do tego, aby morska energetyka wiatrowa była jednym z głównych filarów naszego systemu energetycznego, jednak, aby tak się stało, musimy zapewnić krajowym przedsiębiorcom współpracę z międzynarodowymi korporacjami i uczestnictwo w łańcuchach dostaw – poinformował Przemysław Sztandera, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

(Fot. PSSE)

W tym roku PSSE wydała już 50 decyzji o wsparciu przedsiębiorstw. Łączna wartość deklarowanych nakładów inwestycyjnych przekroczyła 1,3 mld zł, a inwestorzy mają stworzyć 409 nowych miejsc pracy.

Nowoczesne centrum Semco ETP Renewables w Gdyni. Dla kogo praca?

W nowoczesnym centrum Semco ETP Renewables prace znajdzie ponad 40 osób. Poszukiwani są: inżynierowie konstruktorzy, inżynierowie mechanicy, inżynierowie 3D, inżynierowie HV, inżynierowie HVAC, automatycy, planiści, specjaliści ds. zakupów i kontraktowania.

– Zapotrzebowanie na nasze kompetencje i wysoko wykwalifikowanych pracowników z doświadczeniem w projektach związanych z energią odnawialną stale rośnie, a my wzmocnimy naszą ofertę poprzez utworzenie silnego oddziału w Polsce, gdzie przemysł energetyczny szybko się rozwija. Cieszymy się, że będziemy mogli powitać w naszym polskim biurze wysoko wykwalifikowanych pracowników, skupionych na projektach związanych z zieloną energią – powiedział Jacob Øbo Sørensen, wiceprezes Semco Maritime.

W Polsce Semco ETP Renewables będzie oferować usługi specjalistyczne z branży offshore, m.in. doradztwo techniczne i projektowanie obiektów energetycznych. Proponowane przez spółkę nowoczesne rozwiązania i technologie mają zwiększać efektywność i bezpieczeństwo oraz ograniczać zużycie energii w procesach związanych z morską energetyką wiatrową.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama