Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Robert Lewandowski na urodzinowej monecie. Wydała ją Mennica Gdańska

Mennica Gdańska z okazji 35. urodzin Roberta Lewandowskiego przygotowała niespodziankę. To specjalna moneta z wizerunkiem piłkarza o nazwie „Zwycięzca”. Wchodzi w skład serii „Robert Lewandowski. Droga do marzeń”.
„Zwycięzca”. Nowa moneta z wizerunkiem Roberta Lewandowskiego

Autor: Mennica Gdańska | Canva

„Zwycięzca”. Moneta z wizerunkiem Roberta Lewandowskiego z okazji urodzin piłkarza

Roberta Lewandowskiego nikomu przedstawiać raczej nie trzeba. Uzdolniony piłkarz jest jednym z bardziej rozpoznawalnych sportowców w kraju i za granicą. Z okazji jego urodzin, które przypadają 21 sierpnia, Mennica Gdańska przygotowała monetę o nazwie „Zwycięzca”. Wykonana została z dwóch uncji czystego srebra najwyższej próby 999 w nakładzie 3 tysięcy sztuk.

>>> Tak wygląda nowa moneta z Robertem Lewandowskim <<<

Na rewersie widać piłkarza na tle wypełnionych po brzegi trybun sportowych, stojącego na środku boiska i trzymającego w prawej ręce złoty puchar, a w lewej – złoty medal. Obydwa te elementy są ozdobione złoceniem i uwidocznione wstawką 3D. Symbolizują też zwycięstwo i upamiętniają osiągnięcia sportowca.

Na drugiej stronie monety znajduje się również atrybut zwycięzcy – złoty medal. Prócz niego, jest na niej także koszulka sportowa, na której są zamieszczone inicjały piłkarza. Po lewej stronie znajduje się wizerunek emitenta – wyspy Niue.

PRZECZYTAJ TEŻ: Robert Lewandowski na monetach z Mennicy Gdańskiej

Wartość nominału wynosi 5 dolarów. Obecnie monetę można nabyć w przedsprzedaży, a jej cena wynosi 1 399 złotych z zastrzeżeniem, że w ciągu najbliższego miesiąca koszt może ulec zmianie. Moneta pakowana jest w drewniane pudełko, a wraz z nią wysyłany jest certyfikat autentyczności.

„Robert Lewandowski. Droga do marzeń”. Seria monet poświęcona polskiemu piłkarzowi

Moneta „Zwycięzca” jest jedną z całej serii monet przedstawiających piłkarskie starcia bądź triumfy Roberta Lewandowskiego. Wcześniej powstał numizmat „Talent” wykonany, w zależności od wzoru, ze srebra bądź złota, przedstawiający sportowca w akcji, np. strzelającego gola.

Talent. Moneta z Robertem Lewandowskim

Ile jeszcze będzie monet z Robertem Lewandowskim?

Plan emisyjny zakłada powstanie jeszcze czterech monet w ciągu najbliższych lat:

  • „Rekordzisty” (2024 r.),
  • „Króla Strzelców” (2025 r.),
  • „Kapitana” (2026 r.)
  • i „Najlepszego piłkarza” (2027 r.).

Monety można oglądać i/lub zakupić na stronie Mennicy Gdańskiej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama