Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Darmowe autobusy w Tczewie. Od piątku bezpłatna komunikacja miejska

W piątek, 1 września o godz. 4:07 pierwsi pasażerowie skorzystają z bezpłatnej komunikacji miejskiej w Tczewie. O tego momentu przejazd autobusami będzie bezpłatny dla wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku, czy posiadania Karty Mieszkańca Tczewa.
Darmowe autobusy w Tczewie. Od piątku bezpłatna komunikacja miejska

Autor: Bogdana Wachowska | Zawsze Pomorze

Darmowe autobusy w Tczewie zaczynają kursy

Bezpłatna komunikacja  dla wszystkich to wymierne korzyści dla miasta, mieszkańców i środowiska. Z jednej strony to wygoda – nie musimy pamiętać o kupnie biletu, załadowaniu karty miejskiej, dokumentach uprawniających do korzystania ze zniżek przekonuje - Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. - To także ulga dla domowych budżetów, a więc kolejny krok przeciw wykluczeniu komunikacyjnemu osób z niskimi dochodami.  Równie istotny jest aspekt ekologiczny. Chociaż darmowy transport nie jest wolny od emisji gazów cieplarnianych i spalin, jest jednak zdecydowanie mniej szkodliwy - każdy przejazd komunikacją zbiorową zamiast samochodem to redukcja  zanieczyszczeń wprowadzonych do środowiska oraz hałasu. Mniej samochodów oznacza usprawnienie ruchu drogowego i zwiększenie dostępności miejsc parkingowych

Za kierownicą siądzie prezes firmy

1 września o godz. 12.00 na pętli Czyżykowo zostanie podstawiony autobus specjalny (poza rozkładem jazdy), który pojedzie trasą linii nr 3 i będzie się zatrzymywał na wszystkich przystankach. Autobus łatwo będzie można zauważyć, ponieważ będzie ozdobiony balonami i oznaczony jako przejazd specjalny.

- Za kierownicą zasiądzie prezes P.A. Gryf - Marian Kotecki, a prezydent Mirosław Pobłocki czekać będzie na opinie i pytania pasażerów. Będzie też słodka niespodzianka. Zapraszamy do wspólnego przejazdu – zaprasza Małgorzata Mykowska, rzeczniczka prezydenta Tczewa.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama