Piłkarze Raduni Stężyca kolejny sezon rozpoczną w II lidze (fot. raduniastezyca.pl)

Rozbudowa stadionu
w Stężycy? Radni tego nie chcą!

Wójt gminy Stężyca Tomasz Brzoskowski chce rozbudowy stadionu, na którym swoje mecze rozgrywa II-ligowa drużyna piłkarska Raduni. Większość gminnych radnych się temu sprzeciwia.
Adam
Mauks
29.06.2022 / 08:00

Kilka dni temu na radzie gminy Stężyca dyskutowano m.in. o Wieloletniej Prognozie Finansowej, w której jest mowa o przeznaczeniu 15 milionów złotych na rozbudowę stadionu w Stężycy, którego operatorem miałaby zostać gminna spółka. Kontrowersje budzi fakt zapisania w prognozie kwoty dwukrotnie wyższej, ponieważ środki na realizację rozbudowy obiektu sportowego w Stężycy miałyby pochodzić także z zaciągniętego kredytu.

Wójt gminy Stężyca Tomasz Brzoskowski przyznaje, że kwota rozbudowy stadionu jest duża, ale „trzeba mieć świadomość, że samorządy muszą wziąć na siebie odpowiedzialność utrzymania firm lokalnych. Inwestycje utrzymują miejsca pracy i obrót gospodarczy. Zmniejszenie inwestycji spowoduje likwidację firm” – argumentował wójt na łamach serwisu Kartuzy.info.

Rozbudowa stadionu w Stężycy? Radni tego nie chcą!

Większość radnych Stężycy neguje pomysł rozbudowy stadionu, twierdząc, że jest za drogi i nie jest to priorytet w potrzebach gminy Stężycy.

Temat inwestycji na sport w gminie Stężyca nie jest nowy. Od kilku lat słyszy się wśród części mieszkańców sprzeciw wobec inwestowania środków w drużynę piłkarską Raduni, która występuje w II lidze. To już centralny poziom ligowych rozgrywek w Polsce, a więc także reklama dla gminy. „Druga strona medalu” to budżet klubu, który na tym szczeblu wynosi co najmniej kilka milionów złotych, a gmina Stężyca jest partnerem Raduni.

PRZECZYTAJ TEŻ: Trener ze Stężycy z licencją UEFA! Na Pomorzu jest ich niewielu

Ireneusz Stencel, radny Stężycy, ale także członek zarządu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej oraz trener młodzieżowej drużyny Raduni z rocznika 2007 też brał udział w sesji rady, na której dyskutowano o rozbudowie stadionu w Stężycy.

Głosowałem przeciwko uchwale o rozbudowie stadionu – mówi nam Ireneusz Stencel. Nie jestem pewien czy to jest dobry moment na takie decyzje. Znam sytuację finansową gminy, a obecny stadion – według mojej wiedzy – spełnia wszystkie wymogi licencyjne, by grać w II lidze, więc nie widzę konieczności, by za wszelką cenę go rozbudowywać – dodaje trener i radny gminy Stężyca.

PRZECZYTAJ TEŻ: Radunia Stężyca, czyli klub z potencjałem

Na stadionie miałyby być m.in. powiększone trybuny, zamontowane oświetlenie i podgrzewana murawa.

My mamy już inwestycje, które są w fazie realizacji jak np. dwie hale sportowe w Klukowej Hucie i Kamienicy Szlacheckiej. Z informacji, które mam wynika, że będziemy musieli do tych inwestycji dopłacić, a to oznacza, że będziemy musieli na nie szukać dodatkowych pieniędzy, żeby je oddać do dyspozycji szkół i mieszkańców. To są na teraz nasze priorytety – kończy Ireneusz Stencel

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze