Autorzy zwycięskich projektów wraz z prezydentkami Słupska

Budżet Obywatelski w Słupsku rozstrzygnięty

Trzy razy więcej głosów niż przed rokiem oddali w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Słupska. Jakie zadania będą realizowane?
Olek
Knitter
25.10.2022 / 13:46

W 2021 roku w ramach Słupskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 41 wniosków, a swoje głosy oddało wówczas 8538 osób. W tym roku dużo aktywniejsi byli zarówno zgłaszający, jak i głosujący, gdyż na 64 wnioski głosy oddawało 24418 mieszkańców. Łącznie w tym roku na Budżet Obywatelski przeznaczono 2,6 mln zł.

Z zadań związanych z infrastrukturą ogólnomiejską wybrano projekt „Klasztorne Stawy - spacerowo i sportowo: za kwotę 1,1 mln zł.
Wśród zadań lokalnych w poszczególnych okręgach wybrano cztery. W tym przypadku pula do rozdysponowania wynosiła 1,4 mln zł (po 350 tys. zł na okręg).

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rolnik znalazł na polu „skarby” z epoki brązu. Teraz są już one w rękach archeologów

W ramach tych środków zrealizowane zostaną zadania: kolejny etap prac w parkach im.Witkacego i przy ul. Riedla, zbudowana zostanie sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy szkole Podstawowej nr 3 przy ulicy Banacha, zrealizowany zostanie projekt “Bezpiecznie i przyjemnie na Zatorzu” oraz powstanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Łady-Cybulskiego-Bohaterów Westerplatte oraz poprawione zostanie bezpieczeństwo na sąsiadującym przejściu dla pieszych.

Na zadania dedykowane szkołom przeznaczono w tym roku pulę 170 tys. zł. W ramach tego powstanie strefa gier i zabaw z zakątkiem roślinnym, a w ramach zadań społecznych za kwotę 350 tys. zł zostanie zrealizowanych osiem różnych zadań.

Wybrane zadania będą realizowane w 2023 roku.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze