zatrzymanie za działania w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się klubami go-go

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 8 osób, wcześniej zatrzymano już 22

Podejrzani o oszustwa
i rozboje w klubach go-go zatrzymani przez CBŚP

O rozboje i oszustwa na klientach klubów go-go podejrzanych jest 8 osób zatrzymanych przez Centralne Biuro Śledcze Policji. To zarówno kierownicy, jak i pracownicy klubów. Działania dotyczą także województwa pomorskiego, ściślej klubów na terenie Gdańska i Sopotu. Policjanci zabezpieczyli w tej sprawie majątek o wartości blisko 7 milionów złotych.
Piotr
Piesik
14.10.2022 / 10:10

Sprawa oszustw i przestępstw na szkodę klientów klubów go-go stała się głośna w maju, kiedy policjanci podjęli czynności śledcze w łącznie 22 klubach na terenie: Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Lublina, Rzeszowa, Łodzi, Katowic, Bydgoszczy, Zakopanego, także Gdańska i Sopotu. Ustalono w trakcie dochodzenia, że najprawdopodobniej do napojów klientów dodawano niedozwolone substancje, które powodowały ograniczenie możliwości psychofizycznych tych ludzi. Ponadto za pomocą telefonów poszkodowanych wykonywano manipulacje na ich kontach bankowych: zwiększano limit dzienny transakcji, podwyższano progi operacji kartą kredytową, nawet zaciągano pożyczki na kilkadziesiąt tysięcy złotych, które potem wydawano w lokalu.

Zatrzymano wtedy 22 osoby podejrzane m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie dokonywali na klientach klubów go-go oszustw oraz rozbojów. Trzy osoby podejrzane są o kierowanie ww. grupą oraz o „pranie” pieniędzy. Funkcjonariusze CBŚP, współpracujący także z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym oraz Krajową Administracją Skarbową, zabezpieczyli dużą ilość dokumentacji księgowej i bankowej, dokumenty tożsamości należące do klientów, dokumenty dotyczące działalności klubów go-go.

zatrzymanie za działania w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się klubami go-go

Kolejni podejrzani o rozboje w klubach go-go zatrzymani

Teraz policjanci CBŚP w Krakowie zatrzymali kolejnych 8 osób. Działania te prowadzono na terenie województw pomorskiego, podlaskiego i małopolskiego. Jak informuje Zespół Prasowy CBŚP, wśród zatrzymanych są zarówno kierownicy jak i pracownicy klubów. 

Podejrzanym prokuratura przedstawiła m.in. zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, rozboju oraz doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzania mieniem, za co łącznie może grozić do 12 lat pozbawienia wolności. Trzy osoby decyzją Sądu Rejonowego Wrocław-Śródmieście zostały tymczasowo aresztowane, dla kolejnych pięciu osób zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono majątek w postaci pieniędzy i nieruchomości wartości prawie 7 milionów złotych.

zatrzymanie za działania w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się klubami go-go

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze