Grzegorz Berendt

Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odwołany przez ministra

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomiej Sienkiewicz w piątek, 2 lutego odwołał ze stanowiska dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr. hab. Grzegorza Berendta. Funkcję tę będzie pełnił do końca marca.
Olek
Knitter
2.02.2024 / 19:49

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku bez dyrektora. Dr Grzegorz Berendt odwołany

O odwołaniu dr. hab. Grzegorza Berendta Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało na platformie „X”. Decyzją ministra Bartłomieja Sienkiewicza dyrektor Muzeum II Wojny Światowej na stanowisku pozostanie do 31 marca.

– Podstawą odwołania jest złożona wobec ministra deklaracja dyrektora o braku identyfikacji z polityką i działaniami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obsada stanowiska dyrektora Muzeum zostanie zapewniona w trybie przepisów ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej – podaje w swoim komunikacie MKiDN.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pierwszy dyrektor o nowym dyrektorze MIIWŚ: Pokazał, że jest wiernym żołnierzem PiS

Grzegorz Berendt na stanowisko dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (na 7-letnią kadencję) został powołany w lipcu 2022 roku. Wcześniej przez rok (od lipca 2021 roku) był pełniącym obowiązki dyrektorem. Natomiast od maja 2017 roku do lipca 2021 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. Naukowych.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze