pożar na Wyspie Spichrzów w Gdańsku

Pożar na Wyspie Spichrzów w Gdańsku! Ogień na dachu budowanej kamienicy

Pięć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru, który wybuchł na dachu nowo budowanego obiektu przy ul. Motławskiej w Gdańsku. Działania na miejscu już zakończono. W trakcie ewakuacji poszkodowany został jednej z pracowników budowlanych.
Karol
Uliczny
21.08.2023 / 18:03

Pożar na Wyspie Spichrzów w Gdańsku! Jedna osoba ranna

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb ratunkowych w poniedziałek, 21 sierpnia ok. godz. 14.40. Po przyjeździe na miejsce pięciu zastępów z trzech jednostek ratowniczo-gaśniczych w Gdańsku ogień obejmował fragment dachu o pow. ok. 40 mkw. Do zdarzenia doszło podczas prac dekarskich na jednym z nowo budowanych obiektów przy ul. Motławskiej na Wyspie Spichrzów.

– Akcja przebiegła sprawnie. Szybka reakcja strażaków zapobiegła dalszemu rozprzestrzenieniu się ognia – mówi bryg. Jacek Jakóbczyk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. – Po zaalarmowaniu o zagrożeniu ranna została jedna osoba wykonująca prace na wysokości – w trakcie ewakuacji pracownik spadł z rusztowania. Na szczęście, był to upadek z niewielkiej wysokości. Osoba ta doznała obrażeń nogi niezagrażających życiu.

Działania zakończono ok. godz. 16.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze