ranny bóbr w Gdyni

Gdynia: Bóbr przy plaży. Był ranny

Niecodzienną interwencję podjęli strażnicy miejscy w Gdyni, pracujący w tzw. Ekopatrolu. W rejonie plaży pojawił się bóbr, który wyraźnie potrzebował pomocy. Funkcjonariusze sprawnie odłowili zwierzę i odwieźli je do weterynarza. Po powrocie do zdrowia gryzoń powróci na wolność.
Piotr
Piesik
3.10.2023 / 08:30

Bóbr przy plaży w Gdyni. Potrzebował pomocy

Bobry w naszym kraju znajdowały się niegdyś na granicy wyginięcia, lecz dzięki otoczeniu tych największych gryzoni Eurazji pieczołowitą ochroną ich liczebność wyraźnie wzrosła. Zaczynają nawet czynić szkody w budowlach i urządzeniach hydrologicznych, np. drążąc tunele w wałach przeciwpowodziowych. Lecz bobry w pobliżu nadmorskiej plaży? Czy to możliwe?

Okazuje się, że jak najbardziej tak. Straż Miejska w Gdyni odebrała informację od mieszkanki miasta, że w pobliżu plaży znajduje się bóbr z obrażeniami łapki. Na miejsce udał się natychmiast Ekopatrol Straży Miejskiej, który podejmuje interwencje w przypadku zwierząt potrzebujących pomocy. Bobra udało się sprawnie odłowić, wyraźnie zresztą był oswojony z widokiem ludzi.

PRZECZYTAJ TEŻ: Choczewo: Bobry zbudowały ogromną tamę. Ma prawie 2 metry wysokości!
ranny bóbr w Gdyni

Gryzoń został przewieziony do lecznicy weterynaryjnej. Na miejscu okazało się, że zwierzak zerwał sobie pazur, przy tym przechodzi zatrucie pokarmowe, prawdopodobnie wywołane zjedzeniem pleśniejącego chleba, wyrzuconego przez ludzi.

Jak zapewnił na łamach portalu gdynia.pl rzecznik Straży Miejskiej Leonard Wawrzyniak, bóbr wkrótce zostanie wypuszczony na wolność i powróci do swojego środowiska.

Bobry w Gdyni. Gdzie można je spotkać?

Gdyński Ekopatrol wyjaśnia, że bobry nie są wyjątkowymi gośćmi w mieście. Mają swoje żerowiska w dorzeczu Sweliny, na granicy z Sopotem. Często zdarza się bobrom wpływać do wód Zatoki Gdańskiej. Nie przeszkadza im stosunkowo niewielkie zasolenie wody. Jeden z tych zwierzaków już od kilku lat ma odbywać częste wędrówki, widziany jest przez mieszkańców i turystów. 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze