Zderzenie pociągów w Gdyni! Są ranni!

Zderzenie pociągów w Gdyni! Kilka minut po godzinie 7 rano zderzył się w Gdyni szynobus i pociąg relacji Malbork-Gdynia. Cztery osoby zostały ranne, w tym jedna poważnie. Wszyscy są pracownikami kolei.
Dorota
Abramowicz
5.10.2023 / 08:19
Aktualizacja
godz. 15:00

O godzinie 11:00 służby techniczne PLK S.A. przystąpiły do usuwania skutków zdarzenia na stacji Gdynia Główna. O 13:15 został usunięty z torów szynobus. Po usunięciu drugiego składu służby przystąpią do sprawdzenia stanu infrastruktury i oszacują kiedy możliwe będzie wznowienie ruchu po torze.

Okoliczności zdarzenia ustala komisja. Według wstępnych ustaleń urządzenia sterowania ruchem kolejowym na stacji były sprawne. Zdarzenie nie jest związane z żadnymi pracami inwestycyjnymi ani remontowymi.

Ruch pociągów regionalnych na trasie Gdynia Orłowo – Gdynia Główna – Gdynia Chylonia został wznowiony około 9:00. Aktualne informacje o zmianach w kursowaniu pociągów są podawane na stacjach i przystankach oraz w aplikacji Portal Pasażera.

godz. 10:00

Wznowiony został ruch pociągów regionalnych na trasie Gdynia Orłowo – Gdynia Główna – Gdynia Chylonia.

Zmiany w kursowaniu pociągów na terenie Trójmiasta spowodowane były zderzeniem dwóch pociągów na terenie stacji Gdynia Główna. Osobom poszkodowanym udzielona została pomoc medyczna. Komisja ustala okoliczności zdarzenia. Na stacji Gdynia Główna działają nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Według wstępnych ustaleń urządzenia sterowania ruchem kolejowym na stacji były sprawne. Komisja z pełną dokładnością będzie mogła odczytać pełne dane dotyczące przyczyn wydarzenia.

Zdarzenie na stacji Gdynia Główna nie jest związane z żadnymi pracami inwestycyjnymi ani remontowymi.

Podróżni o zmianach w kursowaniu pociągów informowani są na stacjach i przystankach oraz poprzez aplikację Portal Pasażera.

godz. 9:55

Trzech kolejarzy poszkodowanych w zderzeniu pociągów zastało przewiezionych do szpitali w Wejherowie i w Gdyni. Najciężej ranna osoba - do  UCK w Gdańsku. Piąty poszkodowany po opatrzeniu został zwolniony do domu

Gdynia: Zderzenie pociągów, 4 osoby ranne

- Do zderzenia pociągów doszło o godz. 7.04  na przystanku Gdynia Stocznia - informuje bryg. Łukasz Płusa z Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku. - Cztery osoby zostały poszkodowane.

Stan jednej poszkodowanej osoby jest poważny. Na miejsce skierowano pięć zastępów straży pożarnej, trzy karetki z gdyńskiego pogotowia, policję.

- Na stacji Gdynia Główna działają nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Według wstępnych ustaleń urządzenia sterowania ruchem kolejowym na stacji były sprawne. Komisja z pełną dokładnością będzie mogła odczytać pełne dane dotyczące przyczyn wydarzenia - informuje Karol Jakubowski, rzecznik prasowy PKP PLK

Jak zapewnia, zdarzenie na stacji Gdynia Główna nie jest związane z żadnymi pracami inwestycyjnymi ani remontowymi.

Wstrzymany jest ruch pociągów regionalnych na trasie Gdynia Orłowo – Gdynia Główna – Gdynia Chylonia. Pociągi dalekobieżne jeżdżą torami linii SKM. Podróżni o zmianach w kursowaniu pociągów informowani są na stacjach i przystankach oraz poprzez aplikację Portal Pasażera.

SKM poinformowała, że "zdarzenie to nie ma wpływu na kursowanie pociągów PKP SKM. Niektóre pociągi dalekobieżne i regionalne jadą po naszej linii. Prosimy o nasłuchiwanie komunikatów".

Od godz. 8:20 do odwołania w pociagach PKP SKM na odcinku Rumia - Gdańsk Główny honorowane są bilety PKP IC.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze