(fot. KP PSP Tczew) 

Groźny pożar w Tczewie! Ponad 30 ewakuowanych z płonącego budynku

Dziesięć zastępów Straży Pożarnej wyjechało do płonącego poddasza budynku wielorodzinnego przy ul. Pomira w Tczewie. Z domu na szczęście udało się ewakuować wszystkich mieszkańców, nikt nie odniósł obrażeń. Łącznie ewaukowano ponad 30 osób.
Piotr
Piesik
15.03.2022 / 19:18

Pożar budynku mieszkalnego przy ul. Pomira w Tczewie (w centrum miasta, w zwartej zabudowie) zgłoszono do służb ratowniczych o godz. 19.21. Poddasze domu szybko zajęło się ogniem, na szczęście wszyscy mieszkańcy zdołali się ewakuować bez szwanku - powiedział nam asp. szt. Dawid Krajewski, specjalista ds. prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Więcej informacji przekazał mł. kpt. Konrad Majewski, strażak obecny na miejscu zdarzenia.

- Budynki na ulicy Pomira tworzą zwartą zabudowę. Z tej klatki domu, gdzie pojawił się ogień na poddaszu, ewakuowano siedem osób. Łącznie może być ich więcej, ponieważ z powodu zabudowy swoje mieszkania opuścili też lokatorzy sąsiednich budynków. Urząd Miejski podstawił autobus, do którego schronili się ewakuowani ludzie, jest już na miejscu przedstawicielka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Według naszych informacji nikt nie został poszkodowany. Pożar został zlokalizowany, trzeba wyciąć część pokrycia dachu, by całkowicie ugasić ogień.

Działania na miejscu trwają, zaangażowanych w akcję zostało 10 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Obecni są również policjanci, którzy będą prowadzić dochodzenie w sprawie przyczyn pojawienia się ognia.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze