Jerzy Jałoszewski

Pasją Jerzego Jałoszewskiego było żeglarstwo 

On zawsze miał pomysły. Zmarł Jerzy Jałoszewski

Był twórcą życia sportowego, ale przede wszystkim żeglarskiego Gdyni. Jego pomysły i praca dały efekty, w postaci choćby gdyńskich stadionów, żeglarskich parad i powstania Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Adam
Mauks
18.01.2023 / 11:07

Od 1997 do 2011 roku Jerzy Jałoszewski pełnił funkcję dyrektora GOSiR (obecne Gdyńskie Centrum Sportu). Tworzył tę miejską jednostkę od podstaw. Realizował lub współrealizował inwestycje, takie jak: stadion rugby, stadion piłkarski, rozbudowa przystani jachtowej, budowa pełnowymiarowej, podgrzewanej murawy piłkarskiej czy ośrodek hipoterapii. To on zarządzał wszystkimi obiektami sportowymi miasta.

Przez wiele lat organizował także międzynarodowe i lokalne imprezy masowe o charakterze sportowym, m.in.: maratony i półmaratony biegowe, młodzieżowe mistrzostwa świata w żeglarstwie, zlot największych żaglowców świata „The Tall Ships Races” oraz zawody motorowodne.

PRZECZYTAJ TEŻ: VI Żeglarska Parada Świętojańska: dziesiątki żagli i pokaz statku gaśniczego

Jak podaje portal Gdynia.pl, Jerzy Jałoszewski od października 2017 roku działał w Pomorskim Związku Żeglarskim. Zajmował się tam przygotowywaniem różnego rodzaju sportowych projektów oraz organizacją imprez żeglarskich. Był, m.in., koordynatorem Żeglarskiej Parady Świętojańskiej, która odbywa się w Gdyni w ramach Święta Morza. To wydarzenie było jego oczkiem w głowie, a dla mieszkańców i turystów stanowiło okazję do podziwiana w pełnej krasie dziesiątek jachtów oraz żaglowców podczas ich rejsu z Gdyni do Gdańska.

– To był człowiek, który, jak już się za coś zabrał, to robił to dobrze – wspomina Jerzego Jałoszewskiego, prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski. – Nadawaliśmy na tych samych falach, świetnie się z nim współpracowało, miał zawsze dużo pomysłów, które potrafił zrealizować. Nawet półtora tygodnia temu rozmawiałem z Jurkiem o jednym z nich...

Jerzy Jałoszewski zmarł w poniedziałek, 16 stycznia w wieku 63 lat.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze