(fot. Teatr Wybrzeże | materiał prasowy) 

Kolak i Baka w „Seksie dla opornych”. Pożegnanie z tytułem

Od 8 marca do najbliższej niedzieli odbędą się ostatnie prezentacje jednego z największych hitów Teatru Wybrzeże
Gabriela
Pewińska - Jaśniewicz
7.03.2022 / 16:57

Karol i Barbara, uzbrojeni w egzemplarz „Seksu dla opornych”, meldują się w modnym hotelu z misją odnowienia swojego związku. Przeżyte lata odcisnęły na nich swoje piętno, czy jeszcze sprostają pomysłom, jakie podsuwa im autorka poradnika?

Od 8 marca do najbliższej niedzieli na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże odbędą się ostatnie prezentacje jednego z największych wybrzeżowych hitów „Seksu dla opornych” Michele Riml w reżyserii Krystyny Jandy. Na scenie ulubieńcy wybrzeżowej publiczności, czyli Dorota Kolak i Mirosław Baka.

Prapremiera spektaklu odbyła się 20 stycznia 2012 roku na Scenie Kameralnej w Sopocie oraz 12 lutego w warszawskim Teatrze Polonia. Przedstawienie zostało zaprezentowane w obu teatrach ponad 400 razy!

W 2015 roku miała miejsce premiera "Raju dla opornych" w reżyserii Krystyny Jandy. Była to kontynuacja historii Karola i Barbary - ulubieńców widowni z "Seksu dla opornych". Na jeden i drugi spektakl trudno było o bilety…

Na pytanie na czym polega fenomen obu tych historii i że nazwiska aktorów przyciągają do teatru, tak przed laty odpowiedziała Dorota Kolak: - Pierwszy magnes, który przyciąga, to oczywiście nazwisko reżyserki Krystyny Jandy. Mówi pani - nazwiska aktorów... Cóż, tyle lat jesteśmy w tym teatrze, mamy swoich fanów, lubią nas oglądać, za co dziękujemy, bo to bardzo miłe. Nie bez znaczenia jednak jest fakt, że te spektakle to są bardzo proste opowieści. O tym, co się dzieje między dwojgiem ludzi. One są o nas. A ostatni argument jest taki, że istnieje sporo komedii romantycznych dla 20, 30-latków, natomiast rzadko się rozmawia o życiu uczuciowym 50-latków...

Również najbliższy, 58. Dyskusyjny Klub Teatralny zostanie poświęcony spektaklowi „Seks dla opornych” Michele Riml w reżyserii Krystyny Jandy. Wezmą w nim udział Dorota Kolak i Mirosław Baka. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 12 marca ok. godziny 20.45 na Scenie Kameralnej w Sopocie. Wstęp wolny.

Pożegnalne przedstawienia „Seksu dla opornych” – 8-13 marca, godz. 19, Scena Kameralna w Sopocie, bilety: 130 zł normalny, 120 zł ulgowy.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze