Kolejny Mecz Kaszubski już w marcu!

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze zorganizują kolejny już Mecz Kaszubski. Tym razem zagrają w nim siatkarze, a spotkanie odbędzie się w marcu w sopocko-gdańskiej Ergo Arenie.
Adam
Mauks
12.02.2024 / 11:56

Mecz Kaszubski w wiosennej odsłonie

Jeszcze nie przebrzmiały echa listopadowego Meczu Kaszubskiego, a już 22 marca 2024 roku zaplanowano kolejna jego odsłonę. 11 listopada ubiegłego roku dzieci i młodzież z Kaszub oraz kibice z Trójmiasta zobaczyli koszykarski mecz Orlen Basket Ligi, w którym Trefl Sopot podejmował Legię Warszawa. Na trybunach sopocko-gdańskiego obiektu zjawiło się 8420 widzów, to był rekord frekwencji w sezonie 2023/24 Orlen Basket Ligi.

Tak jak każdy Mecz Kaszubski, także i ten miał imponującą oprawę. Przed samym spotkaniem wspólnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego oraz hymn Kaszub, a wszyscy zgromadzeni mogli poznać zwycięzców i wyróżnionych konkursu plastycznego „Aktywne Kaszuby”.

ZOBACZ TEŻ: Trefl Sopot wygrał z Legią Warszawa w Meczu Kaszubskim

Jak nas poinformowali organizatorzy, czyli Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Stowarzyszenie Trefl Pomorze w marcu odbędzie się kolejna edycja Meczu Kaszubskiego. Tym razem wróci on do swoich siatkarskich korzeni, bo na ten dzień zaplanowano spotkanie Trefla Gdańsk ze Stalą Nysa.

Mecz z tradycją

Tradycja Meczu Kaszubskiego w Ergo Arenie ma już dziewięć lat. Wydarzenie to zawsze jest organizowane przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze oraz kluby spod znaku Trefla. Za każdym razem Ergo Arena wypełniona jest w dużej mierze młodymi ludźmi uczącymi się języka kaszubskiego. Warto przypomnieć, że, w marcu 2022 roku właśnie ta inicjatywa została wyróżniona podczas ogólnopolskiej gali Sport Biznes Polska w kategorii Lokalna Inicjatywa Sportowa.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze