Most kolejowy na rzece Boruji w Bytowie został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie „Zabytek Zadbany” (Fot. Urząd Miejski w Bytowie)

Most kolejowy w Bytowie wyróżniony w konkursie „Zabytek Zadbany”

Most kolejowy nad rzeką Boruja w Bytowie został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie „Zabytek Zadbany”. Nagrodę podczas uroczystej gali odebrali zastępca burmistrza Bytowa Jacek Czapiewski oraz architekt miejski Leszek Neubauer.
Olek
Knitter
24.11.2021 / 10:38

Bytowski most został nominowany w kategorii „Rewaloryzacja przestrzeni kulturowej i krajobrazu”.

Urząd Miejski w Bytowie

Kapituła przyznała wyróżnienie gminie Bytów za udane działania konserwatorskie i za zagospodarowanie otoczenia, które wyeksponowały zabytek oraz uczyniły okolicę mostu jedną z ważniejszych przestrzeni rekreacyjnych miasta.

Wyróżnienie podczas uroczystej gali odebrali zastępca burmistrza Bytowa Jacek Czapiewski oraz architekt miejski Leszek Neubauer (Fot. Urząd Miejski w Bytowie)

Nagrody i wyróżnienia wręczali m.in. prof. Magdalena Gawin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, Generalny Konserwator Zabytków oraz Bartosz Skaldawski, dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Most kolejowy na rzece Boruji w Bytowie został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie „Zabytek Zadbany” (Fot. Urząd Miejski w Bytowie)

Konkurs „Zabytek Zadbany” od 1975 roku

W tym roku do konkursu zgłoszono 136 zabytkowych obiektów z 15 województw. W tegorocznej edycji jury przyznało 7 nagród i 14 wyróżnień w sześciu kategoriach.

„Zabytek Zadbany” to ogólnopolski konkurs, którego celem jest promocja opieki nad zabytkami, poprzez propagowanie najlepszych wzorców konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytkowych obiektów. Po raz pierwszy został ogłoszony już w 1975 roku.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze