policja

Kościerzyna: Nie zmieścił się do bombki, zniszczył ozdoby. Sprawca zatrzymany

Policjanci z Kościerzyny zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego, podejrzanego o uszkodzenie ozdób świątecznych na kościerskim rynku. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna tłumaczył, że nie zmieścił się do bombki, przez którą chciał przejść...
Karol
Uliczny
24.01.2024 / 14:01

Kościerzyna: Zniszczył ozdoby świąteczne na rynku

Na początku stycznia 2024 r. Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie została powiadomiona przez pracownika Urzędu Miasta w Kościerzynie o zniszczeniu przez nieznanego mężczyznę ozdób świątecznych, które upiększały miejski rynek. Starty oszacowano na blisko 7 tys. zł. Policjanci zajęli się tą sprawą. Przesłuchali świadków i zabezpieczyli monitoring miejski.

- Po szeregu czynności śledczy wytypowali sprawcę uszkodzenia - mówi asp. szt.. Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. - Wczoraj policjanci zatrzymali mieszkańca naszego powiatu, który został przewieziony do komendy policji, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu. Tłumaczył, że był pod wpływem alkoholu i będąc na rynku, nie zmieścił się do bombki, przez którą chciał przejść, co bardzo go zdenerwowało.

Za to przestępstwo 20-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze