lech walesa boston red sox

Lech Wałesa w koszulce Red Sox, baseballowej drużyny z Bostonu (Facebook Lecha Wałęsy)

Lech Wałęsa jak zawodnik Boston Red Sox

Prezydent Lech Wałęsa znowu jest w dobrej formie i w swoim żywiole. Jeździ, promuje i prezentuje się.
Ryszarda
Wojciechowska
20.05.2022 / 10:42

Przez kilkanaście majowych dni były prezydent gościł w Stanach Zjednoczonych. Jak już informowaliśmy - pojechał do Houston, żeby promować Pomorze w największych na świecie targach branży offshore.

Ale, jak się okazało, na tym działalność promocyjna Lecha Wałęsy w USA się nie skończyła. Wiele emocji wśród zagorzałych fanów wzbudziła seria jego zdjęć, zamieszczonych na prezydenckim profilu facebookowym z meczu baseballa Boston Red Sox vs Houston Astros.

Były prezydent, ubrany w koszulkę Red Sox z numerem 22 (wręczył mu ją przed meczem sam gubernator) pochwalił się, że właśnie rozpoczął pierwszym rzutem mecz baseballa.

Poza tym były prezydent odebrał w USA kolejny honorowy doktorat, tym razem New England College.

Z kolei w jednym z miasteczek pod Bostonem wziął udział w spotkaniu na rzecz Ukrainy. I po tym spotkaniu przeżył pewną przygodę.

Otóż samochód, którym wracał Lech Wałęsa złapał gumę. Przypadkiem pomógł mu policjant z Polski, Lukasz Lipert, który wyjechał z kraju do Stanów Zjednoczonych 17 lat temu jako 18-latek.

Lokalne media tak opisały to spotkanie: „Wczoraj Lukasz Lipert udzielił pomocy najbardziej znanemu Polakowi po drugiej stronie oceanu, czym pochwalili się jego przełożeni. Lech Wałęsa wracał ze spotkania w miasteczku Tolland pod Bostonem, gdzie apelował o zbiórkę pieniędzy dla ukraińskich uchodźców, przebywających w Polsce. Auto, którego był pasażerem, złapało gumę na autostradzie. Przy samochodzie na poboczu drogi zatrzymał się policjant z drogówki. Okazał się nim właśnie Lukasz Lipert, który powiedział dziennikarzom, że "dla niego było to olbrzymie przeżycie". Policjant wezwał pomoc drogową, dzięki której były prezydent ruszył w dalszą drogę.

Na zdjęciach, zamieszczanych w ostatnim czasie na prezydenckim FB, jeszcze jedna rzecz zwraca uwagę – nowy image Lecha Wałęsy. A właściwie uwagę zwracają jego wąsy, nie tylko całkiem białe ale modnie przystrzyżone, inaczej niż do tej pory.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze