Tak mają wyglądać nowe budynki z mieszkaniami w ramach SIM Pomorze, na pustych dziś jeszcze polach w Malborku

Malbork planuje wybudować aż 256 mieszkań w ramach spółki SIM Pomorze

Dziesięć czterokondygnacyjnych budynków z 256 mieszkaniami - to plan nowego osiedla wielorodzinnego, które ma powstać w Malborku na terenach między ulicami Zakopiańską a Dąbrówki. Całość ma być realizowana w ramach inicjatywy SIM Pomorze.
Piotr
Piesik
18.12.2022 / 09:00

Koncepcja architektoniczno-budowlana dla nowego osiedla została zaprezentowana w malborskim magistracie. W 10 budynkach znaleźć się ma 256 mieszkań z komórkami lokatorskimi, do tego jeszcze lokale usługowe. Budynki mają być wyposażone w windy, część posiadać ma podziemne garaże lub nawet garaże indywidualne. To nowe osiedle jest planowane do realizacji w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, czyli tzw. SIM Pomorze.

Spółka, która ma budować mieszkania, powstała z górą rok temu. W kilku miejscowościach przygotowania do realizacji pierwszych obiektów są bardzo zaawansowane, przykładem Chojnice czy Dzierzgoń.

28 września 2021 roku na zamku w Malborku podpisano akt notarialny założenia spółki, którą podpisało 19 podmiotów samorządowych w tym Malbork. Następnie rozpoczęliśmy przygotowania do realizacji tej inwestycji, pierwszym punktem była koncepcja architektoniczno-budowlana, taka umowa podpisana została we wrześniu tego roku i teraz już w dużym zarysie wiemy jak będzie wyglądała ta inwestycja stwierdził Marek Charzewski, burmistrz Malborka.

Przy planszy z wizualizacją nowego osiedla SIM w Malborku wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda (drugi z lewej) i burmistrz Marek Charzewski (z prawej)

Jak realizacja SIM ma wyglądać w Malborku? Cała koncepcja opiewa na 10 budynków, w pierwszym etapie powstać ma jeden, z 66 mieszkaniami oraz lokalami usługowymi na parterze, ponadto z wielostanowiskowym garażem podziemnym. 

 Rozpoczynamy największą inwestycję mieszkaniową nie tylko w SIM Pomorze ale też w Malborku. W Malborku od lat trwała dyskusja jak zagospodarować te tereny aby zaspokoić potrzeby mieszkaniowe mieszkańców ocenił Karol Rabenda, wiceminister aktywów państwowych.

Nie podano jak dotąd terminu rozpoczęcia budowy pierwszych mieszkań. Tereny, na których ma powstać osiedle, wciąż nie są przejęte przez miasto. Jeszcze w tym roku były użytkowane rolniczo.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze