Psy były spragnione i wygłodniałe, lecz wciąż pełne ufności do ludzi

Psy i szynszylę zostawiła bez wody i jedzenia. Na tydzień

Na cały tydzień młoda mieszkanka Malborka pozostawiła swoje domowe zwierzęta - dwa psy i szynszylę w klatce. Powiadomiona o sprawie policja zastała czworonogi w mieszkaniu, bez pożywienia i wody. Psy przekazano do schroniska Animals w Tczewie, szynszylę pod opiekę Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "Reks". Właścicielka może otrzymać karę do 3 lat więzienia za znęcanie się nad zwierzętami. Zastosowano wobec niej dozór policyjny.
Piotr
Piesik
8.01.2024 / 14:23

Malbork: Zwierzęta tydzień w domu bez wody i jedzenia

Kiedy malborscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie miasta znajdują się pozostawione bez opieki psy, natychmiast zajęli się sprawą. Jak ustalili, 26-letnia właścicielka mieszkania jeszcze przed Sylwestrem opuściła mieszkanie i przez tydzień się w nim nie pokazała. Niestety nie zapewniła w tym czasie opieki dla zwierząt pozostawionych wewnątrz.

ZOBACZ TEŻ: W Gdańsku włożyli kota do zamrażalnika i czekali na jego śmierć. Sprawców czeka kara

Policjanci ustalili miejsce pobytu kobiety i razem z nią weszli do mieszkania. Wewnątrz znajdowała się 13-letnia suka, roczny pies oraz szynszyla w klatce. Zwierzęta nie miały ani wody ani pożywienia, na podłodze walały się ich odchody. Po badaniu weterynaryjnym psy odwieziono do schroniska Animals w Tczewie, szynszylę przekazano pod opiekę malborskiego stowarzyszenia "Reks". 

W klatce pozostawiona szynszyla, również bez pożywienia i wody

Właścicielka mieszkania została zatrzymana, trafiła do policyjnego aresztu, po czym usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami. Grozi jej za to kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niej dozór policyjny. Policjanci podkreślają, że właściciel ma obowiązek zadbania o dobrostan swoich zwierząt, w szczególności zapewnienia im wody i żywności.

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze