Zamek w Malborku znajduje się na Szlaku Zamków Gotyckich, także na szlakach rowerowych

Miłosne symbole w zamku w Malbork. Walentykowy spacer po krzyżackiej warowni

W wyjątkowy sposób spędzić można będzie zbliżające się Walentynki, czyli Dzień Zakochanych. Muzeum Zamkowe w Malborku proponuje "zakochać się w zamku", czyli niepowtarzalne zwiedzanie śladem ...miłosnej symboliki w ogromnej krzyżackiej warowni.
Piotr
Piesik
5.02.2024 / 16:07

Zamek w Malborku zaprasza na walentykowy spacer

Ten wyjątkowy wieczór dla zakochanych par w scenerii malborskiego zamku odbędzie się oczywiście 16 lutego. To wieczorne zwiedzanie, kiedy zwykłego dnia muzeum już opuszczają turyści. Zamek w takiej scenerii wygląda zupełnie inaczej niż za dnia, co potwierdzają uczestnicy nocnych odwiedzin w warowni.

- Zapraszamy na wyjątkowy wieczór dla zakochanych. Nasi zwiedzający podążą śladem miłosnej symboliki w wielkim, dostojnym zamku - zapowiadają organizatorzy.

Pomysł ciekawy i nader oryginalny - wszak zamek budowano z jednej strony jako obronną fortecę, z drugiej siedzibę najwyższych władz zakonu krzyżackiego. Zaś ten zakon był przecież instytucją religijną! Gdzie więc szukać tu miłości oraz gorących uczuć? Muzeum tego nie zdradza. Kto bardzo ciekawy, może się wybrać na to niepowtarzalne zwiedzanie - szczegóły nt. biletów na stronie internetowej placówki.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze