(fot. Dawid Jaskulski | Zawsze Pomorze) 

Parada i wyścigi bryczek oraz mistrzostwa jazdy na oklep w Szymbarku

W niedzielę warto zajrzeć do Szymbarka. Nie tylko ze względu na znajdujące się tu atrakcje, ale również z okazji odbywającej się Wielkiej Parady Bryczek i Wozów oraz równolegle odbywające się Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w jeździe na oklep oraz wyścigi bryczek.
Olek
Knitter
8.07.2023 / 10:00

Po raz dziewiętnasty w Szymbarku spotkają się wszyscy miłośnicy koni oraz bryczek i wozów na wielkiej paradzie ulicami tej miejscowości. Pojazdy konne, oraz samochody retro, które zbierać będą się na boisku sportowy, ruszą w trasę po ulicach Szymbarka i Potuł o godz. 13.00.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Wielka Parada Bryczek i Wozów w Szymbarku otworzyła sezon letni na Kaszubach

Po wielkiej paradzie widzowie będą mieli okazję oglądać i podziwiać mistrzów jazdy na oklep oraz emocjonujące wyścigi bryczek. Będą też występy zespołów regionalnych, kabaretu czy tancerek z Azerbejdżanu. Przez cały czas będzie możliwość oglądania Teatru Rzeźby Ireny Brzeskiej, sprzętu strażackiego oraz wykonać darmowe badania piersi w mammobusie.
Sporo ciekawych rzeczy znajdą dla siebie również najmłodsi, gdyż dla nich przygotowano bezpłatne wesołe miasteczko oraz inne gry i zabawy z animatorami.

Imprezę poprowadzą Aleksandra Derda-Kupper i Mateusz Bullmann oraz DJ Leoś. Organizatorami wydarzenia są: Zrzeszenie Kaszubskich Kuczerów i Hodowców Koni oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Szczyt Wieżyca.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze