Gdyńska ekipa w Bydgoszczy (Fot: Mariola Sikora)

Piątka gdynian pływała w zimnej Brdzie

Zimna woda nie jest przeszkodą dla pływaków ekstremalnych z Gdyni. Na pięciu dystansach wystartowała także piątka reprezentantów GWSC Team z Gdyni.
Adam
Mauks
1.12.2021 / 12:42

Na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy - od mostu Jana Kiepury do mostów Solidarności – odbyły się zawody pływackie pod nazwą Ice Swimming Festival. W lodowatych nurtach rzeki Brdy (temperatura wody wynosiła ok. 6 stopni Celsjusza) rywalizowało blisko 300 pływaków z całej Polski. Zmagania odbywały się na 5 dystansach - najkrótszy 100 metrów, a najdłuższy 1000 metrów oraz wyścigu sztafetowym. Do wyścigu przystąpiły, między innymi, ekipy pływackie z Bydgoszczy, Sopotu, Gdyni, Malborka, Leszna, Starogardu, Olsztyna, Koszalina, Mielna, Okonina, Warszawy oraz Wrocławia.

Reprezentacja o nazwie GWSC Team Piotra Biankowskiego z Gdyni uzyskała poniższe wyniki:

Aleksandra Kabelis – 1. miejsce na dystansie 450m

Mirela Mazur – 2. miejsce na dystansie 1000m

Krzysztof Pilarski – 5. miejsce na dystansie1000m

Karol Tumialis – 4. miejsce na dystansie 1000m oraz 9. miejsce na dystansie 100m

Mariola Sikora - 4 miejsce na 450m

Zawodnicy GWSC Team przygotowują się uczestnictwa w zawodach Masuria Winter Swimming Cup, czyli Mistrzostw Mazur w Pływaniu Zimowym w Ełku orgaznizowanych przez zaprzyjaźniony klubu Zahartowani Ełk (12 grudnia 2021) oraz do GWSC - Gdynia Winter Swimming Cup (8-9 stycznia 2022 na terenie portu jachtowego w Gdyni).

GWSC cały czas aktywnie wspiera Fundację Domu Ronalda McDonalda pod hasłem Pływamy pomagamy. Aby rodzina mogła być razem.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze