Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Policjant uratował niedoszłego samobójcę, który chciał się rzucić [nl] pod pociąg

Dyżurny malborskiej komendy, asp. szt. Grzegorz Fera powstrzymał 24-latka chcącego popełnić samobójstwo. Funkcjonariusz zadzwonił do desperata i tak prowadził rozmowę, że udało się ustalić, gdzie człowiek ten się znajduje i udzielić mu pomocy.
Policjant uratował niedoszłego samobójcę, który chciał się rzucić [nl] pod pociąg

Autor: Fot. KPP Malbork

W niedzielę 30 kwietnia po godzinie 21.00 asp. szt, Grzegorz Fera, który pełnił służbę na stanowisku kierowania malborskiej komendy otrzymał informację od dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, o powiadomieniu przez dwie kobiety ze Skarszew, że ich znajomy chce popełnić samobójstwo. Z relacji zgłaszających wynikało, że 24-latek wysłał im wiadomość, że zażył dużą ilość tabletek i chce rzucić się pod pociąg. Kobiety nie wiedziały dokładnie gdzie znajduje się mężczyzna wskazały natomiast, że prawdopodobnie jest gdzieś w okolicach Malborka. Sytuacja była o tyle dramatyczna, że młody człowiek miał już za sobą próby samobójcze. Liczyła się każda minuta. Malborski dyżurny podjął błyskawiczne, a co najważniejsze skuteczne działania, które doprowadziły do odnalezienia mężczyzny. Policjant zadzwonił na wskazany numer telefonu i nawiązał rozmowę z 24-latkiem, który był w fatalnym stanie emocjonalnym i twierdził, że odbierze sobie życie. Funkcjonariusz spokojnie podtrzymywał z nim rozmowę tłumacząc mu, że wszystkie problemy da się rozwiązać, jednocześnie próbując ustalić miejsce w którym znajdował się mężczyzna. Nie przerywając połączenia, wszystkie uzyskane informacje dyżurny przekazał policjantom, którzy pojechali na wskazane miejsce oraz powiadomił pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusze znaleźli desperata na terenach kolejowych w Starym Polu, a następnie przekazali go pod opiekę medyków.

Każdy z nas może kiedyś zetknąć się z osobą, która znajduje się właśnie w kryzysie samobójczym. I każdy z nas jest w stanie udzielić jej wtedy wsparcia, które może uratować jej życie.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

  • Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym tel. 800 70 2222;
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży tel. 116 11;
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych tel. 116 123;
  • Antydepresyjny telefon zaufania, tel. 22 484 88 01.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka