Alassane Sidibe powinien wzmocnić środkową linię gdyńskiej Arki. Pierwszy mecz lidera już w sobotę w Warszawie

Pomocnik z Atalanty Bergamo już w Arce Gdynia

Środkowy pomocnik z Wybrzeża Kości Słoniowej, Alassane Sidibe, wiosną będzie grał w Arce Gdynia. Został wypożyczony do 30 czerwca 2024 roku z opcją pierwokupu z Atalanty Bergamo.
Adam
Mauks
12.02.2024 / 10:28

Iworyjczyk ma 21-lat, od początku przygody z piłką związany jest z włoskim klubem z Bergamo. W latach 2019-2021 w drużynie U 19 grał razem z Olafem Kobackim, który w rundzie jesiennej jest obok Karola Czubaka, najskuteczniejszym zawodnikiem Arki (8 strzelonych bramek). Obaj piłkarze znają się dobrze, co może mieć pozytywny wpływ na adaptację Alassane Sidibe do nowych warunków w Gdyni.

Jak informuje gdyńska Arka w Atalancie przechodził on poszczególne szczeble młodzieżowe, w między czasie zaliczając krótkie wypożyczenia do Cosenzy (sierpień 2022 - styczeń 2023) oraz Ascoli (styczeń 2023 - czerwiec 2023). Łącznie we wszystkich zespołach Atalanty zagrał 136 meczów, w których zdobył 51 goli i zapisał 16 asyst. Najwięcej, bo aż 76 gier zaliczył w drużynie U19 (26 goli, 8 asyst).

Na swoim koncie Sidibe ma również debiut w Serie A. Stało się to 22 stycznia 2022, kiedy pojawił się na ostatnie pięć minut w bezbramkowo zremisowanym meczu z Lazio.

W tym sezonie rozegrał natomiast swoje pierwsze mecze na poziomie Serie C. Jesienią zgromadził 14 spotkań, w których zapisał jedną asystę.

Młody Iworyjczyk powinien wzmocnić rywalizację w środku pola Arki, która po 19. meczach ma 34 punkty i jest liderem tabeli Fortuny 1 Ligi. Już w najbliższą sobotę, 17 lutego w Warszawie żółto-niebiescy zagrają pierwszy w tym roku ligowy mecz. Rywalem będzie Polonia Warszawa.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze