mammobus

Adwokaci zachęcają do badań profilaktycznych. Rak to nie wyrok

Adwokaci namawiają do badań profilaktycznych. Aby podkreślić, jak są ważne w przypadku raka piersi, w Gdańsku w poniedziałek, 3 października odbyła się inauguracja ogólnopolskiej akcji pn. „Rak to nie wyrok. Masz prawo do obrony”, organizowanej przez Naczelną Radę Adwokacką. Tego dnia kobiety przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Północ mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych.
Redakcja
Zawsze Pomorze
3.10.2022 / 17:12

Rak to nie wyrok. Najbardziej efektywnym sposobem walki z nim są badania profilaktyczne. I do nich właśnie zachęca Naczelna Rada Adwokacka, która w poniedziałek, 3 października w Gdańsku rozpoczęła ogólnopolską akcję pn. „Rak to nie wyrok. Masz prawo do obrony”. Jej organizatorzy skupili się przede wszystkim na raku piersi, dlatego tego dnia wszystkie panie mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych w mammobusie, który stanął przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Północ przy ul. Piekarniczej.

W inauguracji ogólnopolskiej akcji uczestniczyły: adw. Małgorzata Strzelecka z Naczelnej Rady Adwokackiej, skarbniczka PIA w Gdańsku; adw. Danuta Wawrowska, koordynatorka ogólnopolska z Zespołu ds. Kobiet przy NRA, pomysłodawczyni projektu, oraz adw. Agnieszka Kapała-Sokalska, koordynatorka regionalna z ramienia Pomorskiej Izby Adwokackiej.

– Celem akcji jest podniesienie świadomości zdrowotnej i promowanie dobrych wzorców wśród adwokatek i aplikantek adwokackich, w zakresie wykonywania badań profilaktycznych jako najlepszego i najbardziej efektywnego sposobu walki z rakiem piersi. Badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie zmian nowotworowych, wpływają, tym samym, na przyśpieszenie wdrożenia leczenia, częstokroć pozwalają wręcz uratować życie – informują organizatorzy akcji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Leczy się na raka, gest sąsiadów wycisnął jej z oczu łzy

Dodają, że ustawienie mammobusów w okolicach sądów i prokurator nie jest przypadkowe.

– Chcemy bowiem, oprócz adwokatek i aplikantek adwokackich, dla których sąd i prokuratura to miejsca, w których często przebywają w ramach wykonywanego zawodu, zaprosić do skorzystania z badań także pracowniczki sądów i prokuratur (zarówno panie sędzie i prokuratorki, ale także pracowniczki administracji) – dodają organizatorzy akcji „Rak to nie wyrok. Masz prawo do obrony”.

Bezpłatne badania mammograficzne w Gdańsku. Jak się zapisać?

Akcja „Rak to nie wyrok. Masz prawo do obrony” będzie jeszcze kontynuowana w środę, 5 października. Tego dnia mammobus stanie przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku (dworzec PKS). Badania będą odbywały się w godzinach 9:00-17:00. Są bezpłatne dla kobiet w wieku 50-69 lat.

Panie zainteresowane badaniem, proszone są o wcześniejszą rejestrację (infolinia dedykowana projektowi) pod numerem tel.: 58 767 34 44.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze