(fot. Mennica Gdańska)

Robert Lewandowski na monetach z Mennicy Gdańskiej

Czy Robert Lewandowski jest już wszędzie? Niektórzy twierdzą, że tak, ale jeśli ktoś ma wątpliwości, to Mennica Gdańska próbuje je rozwiać.
Adam
Mauks
6.04.2022 / 13:12

Po raz pierwszy na monecie upamiętniono najlepszego polskiego piłkarza, czyli Roberta Lewandowskiego. Monety te będą składać się na serię "Robert Lewandowski. Droga do marzeń" – rekomenduje swój projekt Mennica Gdańska.

Moneta ta została wybita z 2 uncji srebra próby 999 w limitowanym nakładzie wynoszącym 3000 sztuk. Rewers monety przedstawia Roberta Lewandowskiego, którego talent do gry w piłkę nożną ujawnił się już w dzieciństwie i zaprowadził go do najlepszych klubów piłkarskich świata. Na awersie, oprócz emitenta i wartości nominalnej, znajduje się koszulka Roberta Lewandowskiego, ta z młodzieńczych lat oraz ta z kariery w dorosłym życiu. Moneta zapakowana jest w drewniane pudełko wraz z certyfikatem poświadczającym jej autentyczność.

W lipcu tego roku wydana zostanie pierwsza z monet z Robertem Lewandowskim pod nazwą „Talent”, kolejna „Zwycięzca” (2023), „Rekordzista” (2024), Król Strzelców (2025), „Kapitan” (2026), „Najlepszy piłkarz” (2027) i „Mistrz” (2028).

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze