Akademia Pomorska w Słupsku

Uniwersytet Pomorski zamiast Akademii Pomorskiej w Słupsku?

Rozpoczęły się prace nad przekształceniem Akademii Pomorskiej w Słupsku w Uniwersytet Pomorski. Jest to możliwe dzięki wysokiemu poziomowi działalności naukowej, nowym kierunkom i inwestycjom w słupskiej AP.
Olek
Knitter
5.02.2023 / 16:01

Akademia Pomorska uniwersytetem? Rozpoczynają się prace nad ustawą

Podczas konferencji prasowej w Słupsku w sobotę, 4 lutego poseł i jednocześnie rzecznik prasowy rządu Piotr Müller poinformował, iż Akademia Pomorska w Słupsku ma realną szansę na przekształcenie w uniwersytet. Uczelnia spełniła właśnie ustawowy wymóg posiadania kategorii naukowej A+, A lub B+ w co najmniej sześciu dyscyplinach naukowych lub artystycznych, zawierających się w co najmniej trzech dziedzinach nauki lub sztuki. Jednak aby słupska uczelnia otrzymała tytuł uniwersytetu, taka decyzja musi być podjęta w formie ustawy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Miliony dla Akademii Pomorskiej w Słupsku

– Szybki rozwój uczelni robi wrażenie. Cieszę się, że mogę potwierdzić, że właśnie rozpoczynamy pracę nad ustawą o przekształceniu Akademii Pomorskiej w Uniwersytet Pomorski. W najbliższym czasie rząd przyjmie stosowny projekt ustawy i skieruje go do Sejmu. To historyczny moment dla regionu. Akademia Pomorska w ciągu ostatnich kilku lat przeszła bardzo duże zmiany – mówił podczas konferencji poseł i rzecznik prasowy rządu Piotr Müller.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze