Samochód został poważnie uszkodzony, sprawca kraksy był kompletnie pijany

Dla sprawcy wypadku zabrakło skali na policyjnym alkomacie, tak był pijany

Samochód osobowy zderzył się z pojazdem ciężarowym na drodze wojewódzkiej 235 w miejscowości Zbeniny w pow. chojnickim. Wydawało by się, że to typowe zdarzenie drogowe, tymczasem kiedy sprawcę kraksy poddano badaniu trzeźwości, w alkomacie zabrakło skali, tak wysoki był poziom alkoholu w organizmie - czyli powyżej 4 promili! Kierowca golfa od razu na miejscu stracił prawo jazdy, natomiast liczyć się musi jeszcze z konsekwencjami za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu.
Piotr
Piesik
19.01.2024 / 13:45

Jak wstępnie ustalili policjanci chojnickiej drogówki prowadzący czynności na miejscu wypadku, 54-letni mieszkaniec gminy Chojnice, prowadzący samochód osobowy volkswagen golf, podążał drogą 235 w kierunku Chojnic. Podczas wykonywania skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącej w kierunku Brus ciężarówce, kierowanej przez 55-letniego mężczyznę. Skutek? Kierujący golfem i trzech pasażerów tego auta zostali odwiezieni do szpitala.

Policjanci na miejscu starali się zbadać stan trzeźwości kierowcy golfa. Alkomat pokazał maksymalną wartość odczytu - 4 promile w wydychanym powietrzu z uwagą, że wartość ta może być jeszcze wyższa. W tej sytuacji od kierowcy pobrano krew do szczegółowego badania. Zatrzymano mu też prawo jazdy. 

Trwa dochodzenie dla wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia. Można też zadać pytanie, dlaczego pasażerowie volkswagena pozwolili pijanemu mężczyźnie wsiąść za kierownicę? Przy takiej ilości alkoholu w organizmie stan nietrzeźwości musiał być przecież widoczny.

Pijany kierowca golfa doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze