Fot. UM Starogard

Starogard nagrodzony za działania na rzecz mieszkańców

Starogard Gdański otrzymał Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2022 w kategorii samorząd przyjazny mieszkańcom i inwestorom. Tym samym doceniono pracę włodarzy miasta na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców poprzez nowe inwestycje i współpracę z biznesem.
Krystyna
Paszkowska
10.06.2022 / 16:03

Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2022 w kategorii samorząd wyróżnione zostało miasto Starogard Gdański. Nagrodę odebrał Janusz Stankowiak, prezydent Starogardu. Wręczyły mu ją Małgorzata Jarosińska – Jedynak, Minister Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Marta Pomietlorz-Loska, dyrektorka Forum Inteligentnego Rozwoju. Uroczystość odbyła się podczas gali VII Forum Inteligentnego Rozwoju 2022 w Uniejowie. Kapituła nagrodziła Starogard za nowatorskie pomysły inwestycyjne, które skutecznie poprawiają jakości życia mieszańców oraz skuteczną współpracę samorządu z biznesem.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju to nagroda dla ludzi tworzących lepszą przyszłość. Dedykowana jest osobom, instytucjom i organizacjom, które prowadzą w kraju innowacyjną działalność dla dobra lokalnej społeczności, inteligentnego rozwoju gospodarki i poprawy standardu życia. Dotyczy to zarówno innowacji technologicznych, inwestycyjnych, jak i społecznych.

- Przez cały rok szukamy innowacyjnych projektów, za którymi stoją ludzie prezentujący postawę prospołeczną, podejście na „tak” względem konieczności promowania swoich rozwiązań wśród całego społeczeństwa – mówi Marta Pomietlorz-Loska. - Przy ocenie pod uwagę brana jest w równym stopniu nowatorskość realizowanych pomysłów, jak i podejście autorów do ich promocji i informowania potencjalnych odbiorców, partnerów biznesowych czy inwestorów o podejmowanych działaniach. Spośród tysiąca nominowanych nagrody przyznaliśmy 34 laureatom w 17 kategoriach – dodała.

(fot. UM w Starogardzie Gdańskim)

(fot. UM w Starogardzie Gdańskim)

Zadowolenia z przyznanej nagrody nie kryje prezydent Janusz Stankowiak.

- W zarządzaniu miastem zmierzam w konkretnym celu – zależy mi na zrównoważonym rozwoju Starogardu Gdańskiego społecznym i gospodarczym, który jest gwarantem lepszej przyszłości i lepszego życia jego mieszkańców – mówi. - Jestem niezmiernie szczęśliwy, że te działania zostały dostrzeżone i znalazły uznanie w tak szanownym gronie ludzi świata nauki, biznesu i samorządu. Dołączenie do grona zacnych zwycięzców jest powodem do dumy, daje osobistą satysfakcję i motywuje do dalszych intensywnych działań.

- VII Forum Inteligentnego Rozwoju poświęcone było w całości budowaniu pozytywnego wizerunku innowacji – informuje Magdalena Dalecka, rzeczniczka starogardzkiego magistratu. - Poruszono wiele tematów związanych z wizją lepszej przyszłości. Podczas dwudniowych paneli dyskusyjnych mowa była o inteligentnym budownictwie, transporcie przyjaznym środowisku, zdrowym społeczeństwie, zielonej energii i nowoczesnych sieciach oraz technologiach informacyjno-komunikacyjnych.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze