Szpital w Kwidzynie z nowym tomografem komputerowym. Pierwsze badania w lutym

Nowy tomograf komputerowy jest obecnie instalowany w szpitalu w Kwidzynie. Pierwsze badania powinny być wykonane pod koniec lutego, po przejściu wszystkich testów i szkolenia personelu.
Piotr
Piesik
26.01.2024 / 08:00

Szpital w Kwidzynie z nowym tomografem. Trwa instalacja urządzenia

Trudno sobie dziś wyobrazić pracę lekarzy bez nowoczesnej diagnostyki z użyciem m.in. tomografu komputerowego czy rezonansu magnetycznego. Od kilku miesięcy kwidzyński szpital nie posiadał sprawnego tomografu, otrzymał jednak nowe urządzenie od Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych

Wartość nowoczesnego tomografu to 2,6 miliona złotych. Do tego doliczyć trzeba jeszcze koszty remontu pomieszczenia, w którym znajduje się urządzenie, dostosowania infrastruktury technicznej, przygotowania niezbędnej dokumentacji oraz formalności dopuszczających aparat do użytkowania. To łącznie 400 tys. złotych, które pokrywa operator szpitala, spółka Zdrowie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Szpital w Sztumie z nowym tomografem, przyjmuje coraz więcej pacjentów
nowy tomograf w szpitalu w Kwidzynie

Nowy tomograf w trakcie prac instalacyjnych w kwidzyńskim szpitalu

Nowy tomograf w szpitalu w Kwidzynie. Kiedy zacznie działać?

Obecnie trwa instalowanie urządzenia, potem tomograf przejdzie wszystkie konieczne testy działania i bezpieczeństwa oraz procedurę odbioru. W międzyczasie personel pracowni diagnostycznej odbędzie szkolenia. Pierwsze badania powinny zostać wykonane pod koniec lutego.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nowy tomograf w chojnickim szpitalu

Dodać warto, że na Powiślu i Żuławach inne placówki medyczne również dysponują nowoczesnymi tomografami komputerowymi. Szpitale w Malborku i Sztumie zainstalowały nowo zakupione urządzenia w ubiegłym roku.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze