Ranny mężczyzna został odwieziony do szpitala śmigłowcem ratowniczym

Pijany uderzył skuterem w naczepę do transportu odpadków

Mężczyzna jadący skuterem uderzył w naczepę ciągnika, którą transportowano śmieci. To niecodzienne zdarzenie miało miejsce na prostym odcinku drogi krajowej nr 55 w Sztumskiej Wsi, w powiecie sztumskim. Z obrażeniami ciała poszkodowanego odwieziono do szpitala. Być może całej opresji dałoby się uniknąć, gdyby nie 1,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy jednośladu.
Piotr
Piesik
24.01.2024 / 14:25

Wypadek w Sztumskiej Wsi. Ranny pijany kierowca skutera

Wtorkowym rankiem oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sztumie otrzymał wiadomość o kraksie na drodze krajowej nr 55 w Sztumskiej Wsi. Pierwsze informacje mówiły o zderzeniu kierującego skuterem z naczepą ciągnika, do której ładowano śmieci zbierane od mieszkańców miejscowości. Na miejsce natychmiast wysłano ratowników medycznych, policjantów i strażaków.

65-letni mężczyzna kierujący skuterem odniósł poważne obrażenia ciała, wezwany śmigłowiec ratowniczy zabrał poszkodowanego do szpitala w Gdańsku. Niestety mieszkaniec powiatu sztumskiego był nietrzeźwy, badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Strażacy zabezpieczyli miejsce kraksy i usunęli specjalnym sorbentem płyny eksploatacyjne rozlane na jezdni. Policjanci zabezpieczyli ślady zdarzenia i pracują nad ustaleniem wszystkich okoliczności wypadku. Ciągnik z jednokołową naczepą, do którego zbierano odpadki od mieszkańców, zaparkowany był na drodze, widoczny z daleka. Dalsze postępowanie wyjaśni, kto ponosi winę za to zdarzenie i jakie czekać go będą konsekwencje.

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze