Na gdańskiej ekspozycji zobaczymy 30 najnowszych prac Wojciecha Zimińskiego. Jego rysunki od trzech lat publikujemy w tygodniku „Zawsze Pomorze”.
Uniwersytet Morski w Gdyni najpewniej w przyszłym roku wystawi na sprzedaż Złotą Kamieniczkę przy Długim Targu w Gdańsku. Uczelnia zbiera środki na budowę nowoczesnego ośrodka zajmującego się morską energetyką wiatrową.
Być może nie są to zwierzaki z serii tych najpiękniejszych, najmilszych i najbardziej ukochanych przez dzieciaki, ale są pożyteczne, jednak zagrożone wyginięciem. Mowa o żabach gigantach zwanych także kurczakami górskimi, które zamieszkały w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym Ich populacja w ostatnich dwóch dekadach spadła o 99 proc. Niestety, żaby te na co dzień nie będą one widoczne dla odwiedzających gdańskie zoo.
Nowa wystawa Instytutu Dziedzictwa Solidarności.
Jeszcze tylko w czwartek, 19 grudnia będzie okazja, by zobaczyć w Gdańsku prace wykonane podczas kursu haftu kociewskiego „Czas na Kociewie”. Trwał on 7 miesięcy. To łącznie 140 godzin zrealizowanych przez gdański oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Wystawiane prace kuszą magią kolorów oraz artyzmem wykonania. Jest co oglądać.
Pomorze mocno stawia na ekologiczną energię. To tu ma w przyszłości być zielone serce polskiej energetyki – elektrownia jądrowa w Choczewie czy morskie farmy wiatrowe. A już w marcu 2025 roku w AmberExpo odbędzie się konferencja „Power Connect. Energy Summit”.
Odgrywaliśmy te nasze scenki, ale czuliśmy, że stało się coś ważnego. Po plecach biegł dreszcz… - czas grudnia 1970 wspomina Jerzy Kiszkis, aktor, Honorowy Obywatel Gdańska
Umowę na opracowanie dokumentacji projektowej aglomeracyjnego odcinka linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Południe oraz uzyskanie decyzji pozwalających na realizację inwestycji podpisali przedstawiciele samorządu województwa pomorskiego, władz miasta Gdańska, spółki PKM oraz Infra Centrum. Dokumentacja ma być gotowa za trzy lata.
- Karol Nawrocki nie jest kandydatem obywatelskim, a pochodzi ze środowiska Prawa i Sprawiedliwości, dzięki któremu najpierw został dyrektorem Muzeum II Wojny Światowej, a następnie prezesem Instytutu Pamięci Narodowej – mówiła podczas wtorkowej konferencji prasowej posłanka KO Agnieszka Pomaska. Pokazywała pisma i umowy, jakie Karol Nawrocki (jako dyrektor MIIŚ) kilka lat temu podpisał z Pawłem S. i firmą Red Is Bad, a teraz jako kandydat na prezydenta Polski się tego wyrzeka.
Na utrudnienia w ruchu muszą się przygotować kierujący, którzy w najbliższych dniach zamierzają podróżować ul. Elbląską w Gdańsku. W środę 18 grudnia rozpocznie się przebudowa wiaduktu znajdującego się nad Trasą Sucharskiego oraz linią kolejową nr 226. Do 23 grudnia na dwóch odcinkach ulicy ruch będzie prowadzony tylko jednym pasem.
Tu jest Polska… Tu jest Polska… To najczęściej skandowano w poniedziałek, 16 grudnia podczas spotkania kandydata na prezydenta RP Karola Nawrockiego w gdańskim budynku NOT. Kandydat stwierdził, że Polska musi być morska, a na pytanie, gdzie się uda z pierwszą wizytą dyplomatyczną, jeśli wygra wybory, odparł, że do Watykanu.
Northvolt, szwedzki gigant produkujący baterie zamyka nie tylko jeden, ale najpewniej dwa zakłady w Gdańsku. Firma planuje sprzedaż fabryki i na ten moment nie wiadomo, jaka będzie jej przyszłość. Na razie pracę może stracić ponad 100 osób.
Dzięki reklamom możemy codziennie publikować wiadomości z całego Pomorza całkowicie za darmo. Wyłączenie blokady reklam to realne wsparcie lokalnych mediów