Teatr "W pół słowa" po premierze sztuki "W małym dworku" Fot. Kama Trojak

Teatr „W pół słowa” wystawi spektakl dla WOŚP

Spektakl "W małym dworku" Stanisława Ignacego Witkiewicza będą mogli obejrzeć widzowie w Malborku. Sztuka zostanie wystawiona 28 stycznia w ramach tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedstawi ją zespół teatralny "W pół słowa" złożony z ludzi pracujących na co dzień w bardzo różnych dziedzinach.
Piotr
Piesik
17.01.2022 / 15:11

Grupa teatralna "W pół słowa" powstała w ubiegłym roku w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji z inicjatywy Violetty Jankowiak, która jest jej opiekunem, instruktorem i reżyserem. Zespół tworzą ludzie rozmaitych profesji, szukający możliwości ciekawego wykorzystania wolnego czasu właśnie podczas prób teatralnych. 

Przygotowano spektakl "W małym dworku" według Stanisława Ignacego Witkiewicza. Sztukę mogli już obejrzeć widzowie w Malborku i nie szczędzili pozytywnych opinii. Choć na scenie pojawiają się aktorzy niezawodowi, starają się oddać nieco absurdalne poczucie humoru autora. Widowisko reżyserowała Violetta Jankowiak.

Od razu usłyszeć można było postulat wystawienia sztuki po raz kolejny, by większa grupa widzów mogła ją obejrzeć. Tym bardziej, że przygotowanie widowiska wymagało wielu prób i trochę szkoda, by wysiłek aktorów nie przyniósł większej liczby spektakli.

Dlatego już 28 stycznia teatr "W pół słowa" pojawi się po raz kolejny ze sztuką 'W małym dworku" - spektakl będzie wystawiony w Centrum Edukacji Szkoła Łacińska w Malborku, początek o godz. 18. Wydarzenie realizowane jest w ramach tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - przed rozpoczęciem sztuki odbędą się licytacje, na miejscu znajdzie się też "orkiestrowa" puszka.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze