(fot. Rehasport/Facebook)

Trwają poszukiwania Michała Kąkola. Onkolog
z Sopotu zaginął
w październiku

Cały czas na niego czekamy – mówią lekarze współpracujący w Wojewódzkim Centrum Onkologii z zaginionym w połowie października dr. Michałem Kąkolem. – Zawsze przecież jest nadzieja.
Dorota
Abramowicz
28.12.2021 / 16:23

W połowie grudnia 2021 r. minęły dwa miesiące od tajemniczego zaginięcia znanego chirurga onkologicznego z Sopotu dr. Michała Kąkola. Jak nieobecność cenionego lekarza wpłynęła na pracę Wojewódzkiego Centrum Onkologii w Gdańsku, gdzie pełnił on funkcję ordynatora oddziału chirurgii onkologicznej?

Dr Michał Kąkol zaginął w sobotę, 16 października 2021 r. na ul. Łokietka w Sopocie. Około godz. 22:00, po spotkaniu towarzyskim, wyszedł z domu. Nie zabrał dokumentów i zegarka. Do dziś go nie odnaleziono.

Ten znany chirurg onkologiczny przez pięć lat pracy w gdańskim Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku zoperował około 800 pacjentek z rakiem piersi. Był ordynatorem oddziału, operującym chirurgiem, określanym przez pacjentki jako nie tylko dobry lekarz, ale i człowiek o wielkim sercu.

– Doktor Kąkol miał ostatnio bardzo dobry czas w pracy – mówi dr n. med. Monika Nowaczyk, dyrektor gdańskiego Wojewódzkiego Centrum Onkologii. – Został ordynatorem, kierował oddziałem.

dr n. med. Monika Nowaczyk
dyrektor gdańskiego Wojewódzkiego Centrum Onkologii

Wszystko mu się tak dobrze udawało. Był personel, sprzęt, łóżka. Operował rocznie ze 150 pacjentek. Nasza współpraca także układała się wyjątkowo dobrze. Byłam z nim zawodowo związana, zawsze ustalaliśmy, co robić dalej. Po zaginięciu ordynatora, początkowo nic nie zmieniałam. Zawsze przecież jest nadzieja.

Dopiero po miesiącu nieobecności doktora Kąkola, dyrektor Nowaczyk musiała podjąć decyzję o przemodelowaniu kierowanego przezeń oddziału. Ordynatorem został dr Dariusz Sokołowski.

– Wszystko przejęło dwoje doświadczonych chirurgów, specjalizujących się w operacjach piersi: dr Dariusz Sokołowski i dr Iwona Chruścicka – mówi dyrektor Wojewódzkiego Centrum Onkologii. – Lekarze ci zwiększyli liczbę godzin pracy w WCO. Ogólnie mamy siedmiu chirurgów onkologów.

Dzięki dobrej organizacji pracy nie ma obecnie kolejek do zabiegów onkologicznych w WCO, a terminy zabiegów nie muszą być zmieniane. Obecnie od wizyty u chirurga mijają średnio tydzień, góra dwa do operacji. Są dni, gdy zabiegi przeprowadzane są na dwie sale – jedną na miejscu, w WCO, i drugą, w szpitalu na gdańskiej Zaspie.

– Pacjentki są bardzo zadowolone – podkreśla dr Nowaczyk. – Przy pełnej obsadzie pielęgniarek, lekarzy, mają obecnie warunki jak w prywatnej klinice.

Trwają poszukiwania Michała Kąkola, zaginionego w październiku onkologa z Sopotu

Nadal toczy się śledztwo w sprawie zaginięcia dr. Michała Kąkola. Po bezowocnych poszukiwaniach lekarza przez policjantów i płetwonurków (ustalono, że szedł on ulicą Polną w kierunku pasa nadmorskiego), sprawę na początku grudnia przejęli kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

– Sytuacja nie zmieniła się, trwają poszukiwania – słyszę w KWP. – Są one na etapie operacyjnym, a przez to niejawnym.

Współpracujący z dr. Michałem Kąkolem lekarze

Cały czas na niego czekamy. Wierzymy, że wróci.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze