łapy psa

Wybrał się na spacer
z psem w Zdunach. Zwierzę zostało postrzelone przez myśliwego

Nieoczekiwany epilog miał zwyczajny spacer z psem, na który wybrał się pewien mężczyzna w pobliżu jeziora w miejscowości Zduny. Jego pupil został postrzelony. Pies, na szczęście, przeżył, wymagał jednak pomocy weterynaryjnej. Sprawcą okazał się 72-letni myśliwy, któremu grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Piotr
Piesik
17.01.2023 / 11:55

Myśliwy postrzelił psa. Mężczyźnie grozi więzienie

Wszystko zdarzyło się w trakcie ostatniego weekendu, 14-15 stycznia nad jeziorem w miejscowości Zduny na Kociewiu. Około południa na spacer z psem wybrał się mężczyzna, który tego samego dnia w godzinach wieczornych pojawił się w Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. Poinformował o postrzeleniu psa, kiedy znajdował się z nim na drodze gruntowej w pobliżu jeziora. Zwierzę otrzymało pomoc weterynaryjną, zaś policjanci zajęli się poszukiwaniem sprawcy.

PRZECZYTAJ TEŻ: W Gdańsku włożyli kota do zamrażalnika i czekali na jego śmierć. Sprawców czeka kara

Działania szybko przyniosły rezultaty. Zatrzymano 72-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, który oddał strzał do psa. Ustalono, że myśliwy miał zezwolenie na posiadanie broni. 

Podejrzanemu postawiono zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Odpowie teraz przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze