Na stadionie żużlowym w Gdańsku trwają prace, a kibice czekają na pierwsze zawody 

Żużlowcy wystartują na odnowionym torze w Gdańsku

Zapowiada w listopadzie ubiegłego roku renowacja drenażu na torze żużlowym właśnie trawa. Oczywiście, teraz nie da się na nim trenować także ze względów pogodowych, ale żużlowcy Wybrzeża mają wyjechać na tor w okolicach 20 marca.
Adam
Mauks
11.02.2024 / 05:00

Remont odwodnienia liniowego toru to jeden z elementów wpisujących się w projekt renowacji stadionu żużlowego im. Zbigniewa Podleckiego. Oprócz poprawy odwodnienia, które ma się zakończyć w marcu miasto, które jest właścicielem stadionu planuje także poprawić oświetlenie toru oraz parku maszyn. Wszystko po to, aby nie było kłopotu z otrzymaniem przez klub Energa Wybrzeże Gdańsk licencji na startu w najbliższym sezonie w Speedway 2. Ekstralidze, bo tak nazywa się teraz dawna I liga żużlowa. Te zmiany są także podyktowane planami walki o awans do krajowej elity żużla i koniecznością poprawy warunków organizacji zawodów w Gdańsku. Warto przypomnieć, że stadion na którym obecnie jeżdżą żużlowcy w maju przyszłego roku będzie obchodził 100-lecie powstania.

Zanim to się stanie menedżer Wybrzeża Eryk Jóźwiak pracuje nad planem przygotowań do nowego sezonu. Tu ważne byłyby przetarcia z silniejszymi rywalami i nad takimi sparingami czy wspólnymi treningami pracują w Gdańsku. Idealnie byłoby gdyby udało się Wybrzeżu sparować na swoim torze jeszcze w marcu, ale to jest uzależnione od terminu zakończenia prac odwodnieniowych oraz aury. Wybrzeże wstępnie chce wyjechać na gdański to w okolicach 20 marca. Start do ligowego sezonu ma nastąpić 14 kwietnia. Tego dnia Energa Wybrzeże podejmie spadkowicza z ekstraligi Cellfast Wilki Krosno.

żużel

Oby wygrana w Łodzi była zapowiedzią kolejnych dobrych występów żużlowców Wybrzeża

Dla wielu kibiców żużla zimowa przerwa jest nieznośnie długa, więc część z nich zapewne skorzysta z tego, że zanim zaczną się ligowe rozgrywki, to na gdańskim torze 6 kwietnia 2024 ma być rozegrany VII Memoriał Henryka Żyty. To już tradycja, bo te zawody rozgrywane w Gdańsku od 2018 roku, czyli rok po śmierci legendarnego żużlowca. Tegoroczne zawody w Gdańsku będą miały podobną, jak wcześniej, formułę. O zwycięstwo będzie walczyć sześć par, które w sumie pojadą w 15. wyścigach, a kibice Wybrzeża będą mogli zobaczyć jak przygotowani są do startu w lidze ich ulubieńcy.

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze