13-latka śmiertelnie zatruła się czadem. Zarzuty dla byłej prezes spółdzielni mieszkaniowej

Była prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Słupsku Ewa W. usłyszała zarzut umyślnego narażenia 13-letniej Nikoli oraz jej rodziców na bezpośrednie niebezpieczeństwo śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dziewczynka zmarła podczas kąpieli w lutym 2020 roku. Ewa W. nie przyznaje się do popełnienia przestępstwa.
Olek
Knitter
7.06.2023 / 10:19

W lutym 2020 roku 13-letnia Nikola podczas kąpieli w mieszkaniu komunalnym w Słupsku zatruła się tlenkiem węgla. Dziewczynka zmarła. W kwietniu 2023 roku do akt sprawy dołączono kompleksową opinię biegłych ze Szkoły Głównej Służby Pożarnictwa w Warszawie z zakresu pożarnictwa i kominiarstwa i na tej podstawie Prokuratura Okręgowa w Słupsku podjęła decyzję o przedstawieniu zarzutu przestępstwa Ewie W., ówczesnej prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Słupsku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gmina Tczew w kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”

- Zarzuty przedstawione Ewie W. dotyczą umyślnego narażenia Nikoli S. oraz jej rodziców na bezpośrednie niebezpieczeństwo śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu wynikającego z zatrucia tlenkiem węgla. Zarzuty te wiążą się z tym, że Ewa W. jako prezes PGM w Słupsku zawarła z rodzicami Nikoli S. umowę najmu lokalu mieszkalnego przy ulicy Rybackiej, w którym niezgodnie z warunkami dotyczącymi kubatury pomieszczenia nieustalona osoba w nieustalonym czasie samowolnie zainstalowała w łazience gazowy przepływowy podgrzewacz wody z otwartą komorą spalania. Ponadto Ewa W. jako prezes nie podjęła żadnych działań mających na celu demontaż wymienionego urządzenia lub montaż w mieszkaniu wentylacji nawiewno-wywiewnej pozwalającej na odprowadzenie spalin na zewnątrz lokalu – informuje słupska Prokuratura Okręgowa.

Ewa W. została przesłuchana w charakterze podejrzanej i nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej przestępstwa. Odmówiła też złożenia wyjaśnień i odpowiedzi na pytania. Za popełnienie zarzucanego przestępstwa grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności. Śledztwo powinno zakończyć się do 30 czerwca tego roku.

Ewa W. prezesem PGM w Słupsku była od sierpnia 2015 roku. W 2021 roku przeszła na emeryturę.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze