Obiad z Donaldem Tuskiem, kolacja z Magdaleną Linette i gotowanie z Aleksandrą Dulkiewicz

Jak co roku politycy i celebryci oddają coś na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jest i tym razem. Na 31. edycję WOŚP swoje pamiątki, swój czas pomysł na spędzenie czasu oraz różne usługi jak sprzątanie domu zwycięzcy, wystawiło wiele znanych osób.
Ryszarda
Wojciechowska
26.01.2023 / 16:53

Donald Tusk znowu idzie na… rekord. W ubiegłym roku jego „limuzyna”, jak napisał, czyli hulajnoga, którą poruszał się m.in. po Brukseli, osiągnęła podczas licytacji WOŚP zawrotną cenę – ponad 100 tysięcy złotych. W tym roku były premier i przewodniczący Platformy Obywatelskiej zamiast pojazdu zaproponował wspólny obiad ze zwycięzcą w kultowej gdańskiej restauracji (nazwy nie znamy) i spacer po mieście oraz książkę o Gdańsku. Do końca aukcji jeszcze pozostało kilka dni, ale cena tego premierowskiego pakietu już przekroczyła 70 tysięcy złotych.

Na stronie, gdzie została wystawiona aukcja, możemy przeczytać między innymi, że Donald Tusk podczas spotkania "powie o swoim rodzinnym mieście i przekaże zwycięzcy książkę z dedykacją". To ma być idealna okazja do tego, by porozmawiać z szefem PO o tym, co w Polsce powinno być najważniejsze. To oferta tylko dla jednej osoby.

Już po niecałej dobie od wystawienia oferty Donalda Tuska w internecie, kwota na spędzenie z nim czasu wynosiła ponad 25 tysięcy złotych. Dziś jest to już ponad 100 tys. złotych. 

Ojca „goni” na aukcji jego córka Katarzyna, która prowadzi blog Make Life Easier.

Na swoim blogu napisała: - Tak jak wiele z Was z dumą nosi tego jednego dnia w roku czerwone serduszko na klapie płaszcza, tak my, całą rodziną od lat staramy się wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy na wiele sposobów. Z chęcią wrzucam do puszki to, co trzeba, ale czuję się też w obowiązku, jako osoba dysponująca coraz większymi zasięgami, do wsparcia tej pięknej akcji w bardziej osobistym wymiarze. W tym roku postanowiłam wystawić dwie aukcje – bardziej osobistą i konkretniejszą od MLE Collection.

Cała kolekcja MLE wiosna/lato 2023 od Kasi Tusk osiągnęła już ponad 8200 złotych, a jesienno zimowa ponad 9 tysięcy złotych.

Posłanka z Pomorza Magdalena Sroka wystawiła na licytację WOŚP propozycję obiadu i zwiedzanie parlamentu. Do tej pory w licytacji osiągnęła 1300 złotych.

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przekazał na licytację koszulkę z nazwiskiem Roberta Lewandowskiego i jego autografem. Na razie licytacja stanęła na ponad 2 tysiącach złotych.

Wspólne gotowanie, przejazd nową linią tramwajową, odwiedziny na budowie gdańskich inwestycji - to atrakcje zaproponowane na aukcję przez prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz. Zwycięzca weźmie udział we wspólnym gotowaniu jednej z potraw, której przepis znajduje się w książce „Smaki Gdańska” autorek: Aleksandry Kucharskiej i Katarzyny Fiszer, które na podstawie „Gdańskiej książki kucharskiej” Marii Rosnack stworzyły jej nową albumową wersję.

- Dla tych, którzy trochę lepiej mnie znają, nie jest tajemnicą, że lubię gotować, zachęcam więc do wspólnego gotowania. Okazja jest szczególna, bo w ubiegłym roku opublikowaliśmy wyjątkową książkę "Smaki Gdańska". Zapraszam do wspólnego przyrządzenia którejś z potraw z tej książki - zaznaczyła Aleksandra Dulkiewicz.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podarował na WOŚP pióro, które zostanie zlicytowane.

Z pomorskich ciekawostek na licytacji znalazły się też m.in. lekcja dyrygowania, rejs statkiem naukowo-badawczym Uniwersytetu Gdańskiego RV Oceanograf, spersonalizowane życzenia, wyśpiewane przez Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego, a także wspólne gotowanie z rektorem uczelni.

Inna liga to sportowcy, którzy też biorą udział w licytacjach. Iga Świątek pierwsza rakieta naszego kraju zaproponowała zwycięzcy licytacji wyjazd na Roland Garros w tym roku oraz rakietę. Do tej pory wartość jej oferty wynosi 260 tysięcy złotych.

Kolacja z inną tenisistką - Magdą Linette, osiągnęła wartość ponad 46 tysięcy złotych. Pobyt na obozie CAMP BY ANN Anny Lewandowskiej osiągnął już na aukcji wartość 40 tysięcy złotych.

Z ciekawą ofertą aukcyjną wystąpił Andrzej Grabowski. Otóż temu, kto da więcej, aktor... poodkurza całe mieszkanie. Na razie odkurzanie przez Grabowskiego warte jest 15 tysięcy 200 złotych.

Ale licytujący jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze