Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zawsze Wiadomości

Mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim, Gdańsk
Najlepsi wioślarze morscy w Europie walczyli w Gdańsku

Od czwartku, 20 czerwca 2024 w Gdańsku rozgrywane były mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim. Ta konkurencja swoje wejście na salony będzie miała podczas igrzysk olimpijskich w Los Angeles w 2028 roku.

Dzisiaj, 18:05
Oria Magic House
Tradycyjny smak we współczesnej formie. Gdańska restauracja podjęła wielkie wyzwanie

Gdańska restauracja Oria Magic House postanowiła połączyć tradycyjne kaszubskie smaki i współczesną formę. Efekt? Znakomity! O swoich wrażeniach pisze Rafał Nowakowski.

Dzisiaj, 16:28
W Sopocie apelują, by mądrze pomagać potrzebującym i nie dawać pieniędzy
W Sopocie apelują, by mądrze pomagać potrzebującym i nie dawać pieniędzy

Mądre pomaganie osobom potrzebującym i żebrzącym nie polega na dawaniu im pieniędzy – z takim przesłaniem w Sopocie przeprowadzana jest letnia akcja skierowana do mieszkańców i turystów. Jak więc właściwie i skutecznie pomagać osobom będącym np. w kryzysie bezdomności?

Dzisiaj, 14:11
Reklama
strażak z kotem
Strażacy z Gdańska uratowali tonącego kota. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

Po raz kolejny strażacy z Gdańska udowodnili, że dla nich wielkie znaczenie ma każde życie. W niedzielę rano uratowali topiącego się w kanale Raduni kota. Jak przyznają, udało się to w ostatnim momencie, gdyż zwierzę z powodu braku sił już opuściło głowę pod wodę.

Dzisiaj, 13:00    1    2
W Wejherowie świętują 200 innowacyjnych operacji. Zaczynali jako pierwsi w Polsce
W Wejherowie świętują 200 innowacyjnych operacji. Zaczynali jako pierwsi w Polsce

Na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie przeprowadzono już 200 operacji ortopedycznych z wykorzystaniem najnowocześniejszego systemu robotyki. Warto dodać, że szpital im. F. Ceynowy zakupił go jako pierwszy w Polsce i drugi w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dzisiaj, 11:34
Budowa S6
Trwa budowa drogi ekspresowej S6. Kiedy pojadą nią kierowcy?

Na Pomorzu trwa budowa drogi ekspresowej S6 od węzła Bożepole Wielkie w kierunku Słupska. Prace odbywają się wzdłuż Morza Bałtyckiego na pięciu odcinkach. Zgodnie z planami, cała S6 w województwie pomorskim ma być przejezdna w pierwszej połowie 2026 r.

Dzisiaj, 10:37
Reklama
Fentanyl, fentanyl w Polsce
Jak zabija fentanyl? O epidemii, która powoli zaczyna docierać do Polski

Wiele osób nie zamierzało przyjmować fentanylu oraz nie wiedziało - a część nadal nie wie - że go przyjmują - mówi prof. Edward J. Gorzelańczyk, psychiatra, specjalista w zakresie nauk kognitywnych i neurobiologii, prezes Stowarzyszenia Substytucyjnego Leczenia Uzależnień „MAR"

Dzisiaj, 10:00
Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej
Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej świętowało 30-lecie

Występy lokalnych, małych artystów obok innych atrakcji dla czytelników, seniorów czy wielbicieli natury czekały w sobotę 22 czerwca na świętujących urodziny Stowarzyszenia Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej. Ta prężna, lokalna organizacja obchodzi właśnie 30-lecie działalności.

Dzisiaj, 10:00
Lato z Czesławem Miłoszem
Wiersze, prawo i ...dżem truskawkowy, czyli lato z Czesławem Miłoszem na Mariackiej

Spotkanie z cyklu "Bursztyny literatury" na Mariackiej w Gdańsku. O poecie i prawniku Czesławie Miłoszu mówił poeta i prawnik Tomasz Snarski.

Dzisiaj, 10:00
Reklama
znaki
Słupsk: Będzie przegląd oznakowania przy przejściach dla pieszych

Radna Słupska domaga się przeprowadzenia w mieście kontroli stanu oznakowania przejść dla pieszych. Jej zdaniem znaki pionowe i poziome oraz pasy na wielu przejściach są wytarte i niewidoczne, a gałęzie zasłaniają znaki. W Urzędzie Miejskim w Słupsku odpowiadają, że przegląd i odnowienie oznakowania poziomego zaplanowano właśnie na czerwiec.

Dzisiaj, 08:10
Festyn awansów i 7:1 w sparingu Lechii Gdańsk z TLG
Festyn awansów i 7:1 w sparingu Lechii Gdańsk z TLG

W ramach „Festynu awansów”, który odbył się w sobotę, 22 czerwca na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku rozegrano sparing dwóch drużyn, które miniony sezon zakończyły sukcesem. Beniaminek gdańskiej A-klasy Tylko Lechia Gdańsk przegrał z ekstraklasową już Lechia Gdańsk 1:7.

Wczoraj, 18:07
Parkingi w Gdańsku
W Gdańsku ruszają nadmorskie parkingi. Jest nowy cennik

Wakacje za pasem, a wraz z nimi ponownie uruchomione zostaną nadmorskie parkingi w czterech lokalizacjach. Od 24 czerwca dla kierowców udostępnionych zostanie blisko 800 miejsc w bezpośrednim sąsiedztwie ścieżek prowadzących na kąpieliska miejskie. W tym roku, na czas wakacji, obowiązywać będzie cennik godzinowy. Całodzienny postój kosztować będzie 20 zł.

Wczoraj, 18:05
Reklama