Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama

Zawsze Wiadomości

lekarz
Podwyżki dla lekarzy 2024. Ponad tysiąc zł więcej dla lekarza specjalisty

To już ostatnie dni – do końca maja – na porozumienie dyrektorów szpitali i związków zawodowych. Od 1 lipca ustawowo wchodzą w życie podwyżki płacy minimalnej w ochronie zdrowia. Minimalna pensja pracowników medycznych zależy od średniej krajowej. Lekarz specjalista na etacie zarobi co najmniej 10 375,45 zł, a pielęgniarka z tytułem magistra minimum 9230,57 zł.

Wczoraj, 18:06
oprawa podczas meczu Arka Gdynia-GKS Katowice
Kluby piłkarskie są zakładnikami „kibiców”

Przed meczem Arki Gdynia z GKS Katowice na treningu drużynę odwiedzili „kibice” żółto-niebieskich. To miała być wizyta motywacyjna, ale raczej taka nie była.

Wczoraj, 17:27    1    1
Joanna Motulewicz, Paweł Szkotak
Czy w świecie pełnym przemocy i chaosu jest jeszcze miejsce na miłość?

Były już próby, gdy czułem ciarki na plecach. „Carmen” zaczyna mi się śnić – mówi Paweł Szkotak, reżyser „Carmen” w Operze Bałtyckiej. Premiera 7 czerwca.

Wczoraj, 16:38
Reklama
Szpital w Miastku
Nad szpitalem w Miastku kolejne czarne chmury. Do sądu trafił wniosek o upadłość

W związku z bardzo trudną sytuacją finansową i organizacyjną, zarząd szpitala w Miastku złożył wniosek o upadłość. W sumie strata miasteckiej lecznicy sięga już ponad 30 mln zł. Nieprawidłowości w spółce potwierdziła również kontrola rady nadzorczej. Jej członkowie sami złożyli rezygnację, a obecna prezes będzie pracować w szpitalu tylko do końca maja.

Wczoraj, 16:32
Muzeum Kaszubskie, Kartuzy
Bursztynowy Dzień Dziecka w Muzeum Kaszubskim

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Kaszubskiego organizuje piknik bursztynowy. Wydarzenie odbędzie się 4 czerwca na terenie Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach. Będzie otwarte dla wszystkich zainteresowanych w godzinach 13:00-16:00.

Wczoraj, 16:28
Przemysław Sztandera
Przemysław Sztandera odwołany. Będzie nowy prezes PSSE

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna będzie miała nowego prezesa. Z funkcji tej odwołany został bowiem Przemysław Sztandera. Znamy natomiast nowego wiceprezesa PSSE. Został im wieloletni wójt gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol. Co ciekawe, funkcji członka zarządu Strefy nie zdążyła objąć była wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka – Spychała, bowiem wygrała inny konkurs, na stanowisko wiceprezeski Portu Gdynia, i z pracy w PSSE zrezygnowała.

Wczoraj, 14:09    1
Reklama
afrykański kleszcz Hyalomma (Monster tick)
Gigantyczny kleszcz Hyalomma pojawił się w Polsce. Przybysz z Afryki jest bardzo niebezpieczny

Kiedy napije się krwi, może osiągać około dwa centymetry długości. Przenoszony przez ptaki kleszcz afrykański Hyalomma został po raz pierwszy zaobserwowany w Holandii w 2007 r. Potem pojawił się w Niemczech, Ukrainie, na Węgrzech. W maju br. poinformowano o stwierdzeniu jego obecności na Dolnym Śląsku. Kiedy dojdzie do Pomorza?

Wczoraj, 14:05
Dwaj mężczyźni z amfetaminą zatrzymani na krajowej "siódemce"
Dwaj mężczyźni z amfetaminą zatrzymani na krajowej "siódemce"

Dwaj mężczyźni, mający przy sobie łącznie 2,5 kg amfetaminy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej na drodze krajowej nr 7, między Gdańskiem i Żukowem. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia.

Wczoraj, 12:06
Gdańskie Dni Kaszubskie
Startują Gdańskie Dni Kaszubskie! Święto Kaszubów po raz trzeci

W Gdańsku odbywa się największe kaszubskie wydarzenie kulturalne, które uwypukla kaszubską tkankę miasta w jego wielokulturowej tożsamości. Mieszkańcy Pomorza i przybyli do Gdańska goście z różnych stron Polski i świata mają okazję obcowania i zagłębienia się w kulturę i tradycje Kaszubów, którzy są ściśle związani z tym miejscem.

Wczoraj, 10:03
Reklama
Sopot, Dni Kurortu 2024
Anioły o wschodzie słońca, rejsy, koncerty, a nawet joga na molo. Dni Kurortu w Sopocie

Dni Kurortu to wydarzenie organizowane z myślą o mieszkańcach Sopotu i regionu, ale także o przybywających z całej Polski gościach. Ma przybliżyć m. in. walory uzdrowiskowe miasta.

Wczoraj, 08:46
Reklama