Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Oni powiedzą ci wszystko, co chcesz wiedzieć o człowieku

Ciało człowieka jako fascynująca maszyneria – to hasło tegorocznej edycji VII Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji „Zdolni z Pomorza”. 30 września w Gmachu Głównym PG będzie można wziąć udział w wykładach i prezentacjach m.in. z biologii, chemii czy nauk humanistycznych. Warto zapisywać się jak najszybciej, bo na niektóre prezentacje już nie ma wolnych miejsc!
Oni powiedzą ci wszystko, co chcesz wiedzieć o człowieku
Uczniowie, biorący udział w  programie "Zdolni z Pomorza" uczestniczą m.in. w zajęciach naukowych na Politechnice Gdańskiej

Autor: mat. prasowe

Mózg, narządy, emocje – człowiek to rzeczywiście fascynująca i wielowymiarowa maszyneria, przez wieki budząca zainteresowanie przedstawicieli niemal wszystkich dziedzin nauki. Budzi też zainteresowanie najmłodszych naukowców – bo te wszystkie aspekty są tematyką tegorocznej Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji „Zdolni z Pomorza”, skierowanej do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Uczestnicy przyjrzą się ludzkiemu organizmowi z perspektywy kilku dziedzin naukowych: biologicznej, chemicznej, ale także nauk technicznych oraz humanistycznych. Referaty wstępne przedstawią naukowcy - opiekunowie w poszczególnych dziedzinach, ale przede wszystkim uczniowie, których pomysły na prezentacje zostały zakwalifikowane do wygłoszenia podczas konferencji. Ich udział w tym wydarzeniu poprzedziła kilkumiesięczna seria warsztatów - w ich trakcie mogli liczyć m.in. na wskazówki dotyczące wystąpień publicznych i sposobów przygotowania prezentacji, wspierani przez opiekunów naukowych.

Konferencję zainauguruje wykład zatytułowany „Jak się uczyć efektywnie, czyli co mówią wyniki badań neuronaukowych” - wygłosi go prof. Joanna Mytnik z Centrum Nowoczesnej Edukacji Politechniki Gdańskiej.

Prezentacje i wykłady podzielono na kilka sesji przedmiotowych. W dziedzinie nauk biologiczno-chemicznych będzie można wysłuchać m.in. wykładu „Czy chemia reguluje ludzkie ciało?” i prezentacji dotyczącej uczenia się i rodzajów pamięci oraz zachowań organizmu człowieka w przestrzeni publicznej. 

W dziedzinie nauk technicznych uczestnicy przedstawią prezentacje m.in. na temat wpływu rozwoje technologicznego na degradację ciała czy badań audiometrycznych, wyznaczających próg słyszalności człowieka.

Na sesji z nauk humanistycznych uczestnicy rozmawiać będą o sile kobiecego ciała, o wpływie mody na ciało czy o tatuażach.

VII Pomorska Uczniowska Konferencja „Zdolni z Pomorza” zaplanowana jest na sobotę 30 września w godz. 9.30 -15, a ostatnie sesje zaplanowane są na godz. 14.30. Odbędzie się w Gmachu Głownym Politechniki Gdańskiej (Gdańsk, ul. Narutowicza 1) 

Zdolni z Pomorza: rejestracja na konferencję

Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu i wysłuchać wystąpień w ramach poszczególnych paneli, muszą zarejestrować się poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku.

Rejestracja trwa do 24 września br. lub do wyczerpania miejsc. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie do 26 września br. wypełnionego kompletu dokumentów (z dopiskiem: VII PUKN i nazwa wybranego panelu; obowiązek ten nie dotyczy uczniów, będących prelegentami) na adres:

Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku, al. Gen. J. Hallera 14, 80-401 Gdańsk

Wydarzenie organizowane jest przez Pomorską Bibliotekę Pedagogiczną w Gdańsku, Politechnikę Gdańską oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka