Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Amfetaminę miał w szoferce ciężarówki, zażył narkotyk przed wyruszeniem w drogę

Zarzut posiadania narkotyków usłyszał 44-letni kierowca ciężarówki, zatrzymanej do kontroli przez Inspekcję Transportu Drogowego na autostradzie A1 w Swarożynie. Mężczyzna był nienaturalnie pobudzony, wezwano więc policję. Szybko wyszło na jaw, że kilka godzin przed kontrolą kierowca zażył środki odurzające. W dalszą drogę już nie pojechał, teraz musi liczyć się z odpowiedzialnością karną.
Amfetaminę miał w szoferce ciężarówki, zażył narkotyk przed wyruszeniem w drogę
Narkotyki znalezione w kabinie kierowcy ciężarówki, po wstępnym badaniu okazało się, że to amfetamina

Autor: KPP Tczew

Kierował ciężarowką pod wpływem amfetaminy. Wpadł na A1

Policjanci z tczewskiej drogówki w trakcie ostatniego weekendu pojechali udzielić wsparcia ekipie Inspekcji Transportu Drogowego, która na autostradzie A1 w Swarożynie zatrzymała do rutynowej kontroli samochód ciężarowy daf. Kierowca tira był nienaturalnie pobudzony. Mało tego, wewnątrz kabiny samochodu inspektor spostrzegł rozsypany proszek i szklaną lufkę leżącą między fotelami.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Strażnik miejski miał nosa. Wypatrzył delikwenta wciągającego amfetaminę

Kierujący samochodem 44-letni mieszkaniec Gdańska przyznał, że rozsypana substancja to środki odurzające, natomiast kilka godzin przed kontrolą sam je zażył. Pokazał inspektorom strunowy woreczek z tym samym proszkiem. Nie pozostawało nic innego, jak wezwanie policji.

Badanie testowe wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Kierowcy pobrano też krew do szczegółowych analiz. Mężczyzna został przewieziony do jednostki policji, zatrzymano mu prawo jazdy w związku z podejrzeniem kierowania pojazdem po użyciu amfetaminy. Dalsze dochodzenie zadecyduje o ewentualnym postawieniu zarzutów, które rozpatrzyłby sąd.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama