Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Najlepsi z Pomorza na Politechnice Talentów

Warsztaty naukowe i zajęcia  praktyczne w laboratoriach - niemal dwustu uczniów z liceów i techników, które uplasowały się w pierwszej dziesiątce Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy” 2023 bierze udział w pierwszej edycji szkoły letniej „Politechnika Talentów” na Politechnice Gdańskiej.  

Dwa dni warsztatów, wykładów i zajęć praktycznych, okazja do poznania uczelni od środka – w auli wykładowej, w laboratoriach, na hali sportowej, a nawet na wieczór ze studentami i noclegu w akademiku - to program i atrakcje I edycji Politechniki Talentów, odbywającej się w czwartek i piątek (22-23 września 2023) na Politechnice Gdańskiej.

Uczestnicy Politechniki Talentów do wyboru mieli aż sześć bloków tematycznych w panelach:

  • biologiczno-chemicznym,
  • biznesowo-ekonomiczno-angielskim,
  • architektoniczno-budowlanym,
  • elektroniczno-informatycznym,
  • matematyczno-fizyczno-informatycznym,
  • mechaniczno-energetyczno-technicznym.

Przy rejestracji najwięcej uczniów wybrało jednak panele związane z informatyką. Uczniom towarzyszą nauczyciele, którzy w tym czasie uczestniczą m.in. w warsztatach przygotowanych przez Centrum Nowoczesnej Edukacji.

Politechnika Gdańska od  lat jest partnerem Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników organizowanego przez Fundację Perspektywy. W tym roku poza uroczystą galą, na której podczas Ogólnopolskiego Dnia Otwartego wręczane są wyróżnienia dla szkół z najwyższą punktacją rankingową, uczelnia zaprosiła uczniów najlepszych liceów i techników do udziału w szkole letniej.  

- Jestem przekonany, że będzie to czas pełen wrażeń, nie tylko pod względem naukowym, ale także rozrywkowym - mówi prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. - Chcemy Wam pokazać, że studiowanie na Politechnice Gdańskiej to naprawdę dobry wybór.

W programie Politechniki Talentów są poza warsztatami naukowymi także kreatywne zajęcia z doradcą zawodowym, spotkanie z rektorem i naukowcami, a także porcja studenckiego życia – nocleg w akademiku, impreza integracyjna ze studentami w politechnicznym klubie „Kwadratowa” i wiele innych atrakcji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama