Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Gniew: Festiwal Jabłonki Swawole na błoniach. Sara James i Igor Herbut porwali publiczność

Muzyczno-kulturalno-kulinarne wydarzenie, jakim jest Festiwal Jabłonki Swawole, w tym roku swój finał miało w sobotę, 30 czerwca w Gniewie. Na błoniach wystąpili m.in Sara James oraz Igor Herbut. Były sadzenie drzewek – oczywiście tytułowych jabłonek, niezwykłe animacje, warsztaty dla każdego oraz wiele innych atrakcji.
Festiwal Jabłonki Swawole, Gniew

Autor: CKiBP Gniew

Festiwal Jabłonki Swawole w Gniewie. Mnóstwo atrakcji

Gniewskie swawolenie rozpoczęło się w samo południe w sobotę, 30 czerwca na błoniach nadwiślańskich. Atrakcji uczestnikom tego wydarzenia na pewno nie brakowało. Pleciono wianki, malowano twarze, sprawiając mnóstwo radości zwłaszcza najmłodszym, robiono także świeczki. W programie było mnóstwo różnych gier i zabaw.

Jabłonki w roli głównej wystartowały dwie godziny później w okolicach Stacji Mikrostyk. To tam, jak to określali organizatorzy, trwało „drzewkowanie i harcowanie”, czyli sadzenie jabłonek oraz nadawanie im imion. Gdy wszystkie drzewka zostały już posadzone, radosny pochód jabłonek i bębniarzy wyruszył na teren swawolenia – gniewskie błonia.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dreszczyk emocji zapewniony. Rusza Festiwal Historyczny Vivat Vasa!

Oczywiście, skoro o festiwalu mowa, to nie mogło zabraknąć części muzycznej. Na plenerowej scenie zaprezentowali się Karolina „Lina” Jarzyńska, uczestniczka The Voice of Poland, NITA oraz gwiazdy tego wydarzenia: Sara James oraz Igor Herbut.

PRZECZYTAJ TEŻ: W Gniewie upamiętniono społeczność żydowską. Żyła w miasteczku do 1939 roku

Festiwal Jabłonki Swawole. Co to za wydarzenie?

Przypomnijmy, Festiwal Jabłonki Swawole to cykliczne wydarzenie muzyczno-kulturalno-kulinarne, organizowane od 2021 roku. Po raz pierwszy odbyło się w Warszawie nad brzegiem Wisły. Wystąpili wówczas m.in. Bitamina i Afromental. Nie zabrakło także innych atrakcji, jak: performance „Legenda o Trzech Jabłonkach” czy widowisko pirotechniczne.

Jabłonki to festiwal: polskiego stylu życia, polskiej gościnności, polskich smaków, zapachów, rytmów, celebracji polskiej natury i nieskrępowanych swawoli. Wydarzenie odbyło się także m.in. w Toruniu, Giżycku, Sandomierzu oraz w Ustce. Teraz do tego grona dołączył Gniew.

PRZECZYTAJ TEŻ: „Energetyczni Seniorzy” po raz drugi opanowali miasteczko Gniew. Wiwat Gniewskie Piernikalia!

Gniewskie swawole pokazały, że to urokliwe miasteczko jest idealnym miejscem na weekendowy wypad lub dłuższe wakacje.

– Położony malowniczo Gniew czaruje lokalizacją – podkreśla Maciej Czarnecki, burmistrz Gniewu. – Można w nim zwiedzić zabytkowe budowle, a zarazem podziwiać piękno przyrody. Skwer, który został upiększony jabłonkami, to malowniczo położona skarpa wiślana. Osobliwość tego miejsca to sąsiedztwo zamku krzyżackiego – jednego z najpiękniejszych w Polsce, a zarazem przepiękny widok na dolinę Wisły – dodaje burmistrz.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka