Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Najprawdopodobniej pijany kierowca uderzył w autobus w Gdańsku

Najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący, który wjechał w autobus na skrzyżowaniu ulic Ptasiej i Małomiejskiej w Gdańskiej w czwartek, 6 stycznia, postawił „na nogi” policję. Mężczyzna odmówił badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.
policja

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Policjanci w czwartek, 6 stycznia po godz. 21:00 otrzymali zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ulic Ptasiej i Małomiejskiej doszło do kolizji drogowej, a sprawca tego zdarzenia prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

– Na miejscu funkcjonariusze ruchu drogowego ustalili, że 52-letni obywatel Ukrainy, który kierował samochodem marki renault scenic, jadąc ul.Ptasią w kierunku ul. Małomiejskiej, na skrzyżowaniu tych ulic skręcał w prawo – informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowa gdańskiej policji. – Kierujący samochodem osobowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z jadącym ul. Małomiejską, w kierunku ul. Świętokrzyskiej, kierującym autobusem marki mercedes citaro.

Od kierującego renault interweniujący policjanci wyczuli alkohol. Mężczyzna zataczał się i nie potrafił utrzymać równowagi.

– Odmówił też badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, dlatego w szpitalu została pobrana mu krew do dalszych badań – dodaje oficer prasowa KMP w Gdańsku. – W związku z podejrzeniem, że 52-latek kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz odholowali jego samochód na parking strzeżony.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka