Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Halloweenowy dom na gdańskim Suchaninie. Jest co oglądać

Świętowanie Halloween cieszy się coraz większą popularnością, na co znaleźć możemy wiele przykładów. Choćby z gdańskiej dzielnicy Suchanino, gdzie właściciele pewnej posesji włożyli sporo pracy, by stworzyć iście upiorną scenerię ze szkieletami, pająkami, mogiłami oraz mnóstwem wydrążonych dyń szczerzących zęby.
halloweenowy dom, ul. Schuberta, Gdańsk

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Upiorny dom na gdańskim Suchaninie

Zwyczaje Halloween przyszły do nas z popkultury zachodniej, choć początków podobnych świąt badacze kultury szukają nawet w starożytnych tradycjach celtyckich. Maskarady symbolizujące rozmaite odniesienia do świata pozagrobowego obchodzone są dziś w wielu krajach.

Główne symbole Halloween to przede wszystkim wydrążona dynia z wyszczerzonymi zębami, podświetlona od wewnątrz. Do tego: kościotrupy, czaszki, pająki, czarownice, czarne koty, zombie, demony i wszystko, co upiorne.

Odniesienia do tych zwyczajów doskonale widać wokół jednego z domów na gdańskim Suchaninie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Upiorny 10. Rajd Halloween przejechał przez Trójmiasto i Pomorze

Posesja przy ul. Schuberta stała się wręcz lokalną atrakcją. Gospodarze pomieścili tam szkielety – nawet siedzące wygodnie w fotelu!, kości wystające z ziemi obok symbolicznych nagrobków, pająki na tle grubych pajęczyn i ogromną liczbę dyń, choć wykonanych z tworzywa sztucznego.

Całość może się podobać lub nie, lecz z pewnością robi wrażenie. Jak Wam się podoba?


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa