Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

W Czersku ruszyło lodowisko. Na razie jest bezpłatne

Dzięki społecznikom z sekcji hokejowej Borowiaka Czersk, sponsorom i wsparciu gminy w Czersku w niedzielę ruszyło kryte lodowisko. To jedyny taki obiekt w powiecie chojnickim i w dodatku wstęp jest obecnie darmowy.
Dzięki społecznikom z sekcji hokejowej Borowiaka Czersk, sponsorom i wsparciu gminy w Czersku w niedzielę ruszyło kryte lodowisko (fot. Rubin | archiwum prywatne)

Na miejskim rolkowisku – przy Szkole Podstawowej 1 w Czersku - położono setki metrów rurek i wylano tysiące litrów wody, by mieszkańcy, nie tylko Czerska, mogli korzystać zimą z lodowej atrakcji i pojeździć na łyżwach. W niedzielę lodowisko zostało oficjalnie otwarte i udostępnione. - Zapraszamy wszystkich chętnych – mówi Mirosław Moga z sekcji hokejowej Borowiaka Czersk.

Lodowisko czynne jest codziennie, od poniedziałku do niedzieli. Dla chętnych mieszkańców udostępniane jest w konkretnych godzinach.

Od poniedziałku do piątku od 8.00 do 14.00 odbywają się na nim zajęcia szkolne lekcji wychowania fizycznego. Od godz. 15.30 do 20.00 lodowisko jest na godzinę udostępniane chętnym (z półgodzinnymi przerwami na czyszczenie lodu), czyli wejść można od 15.30, 17.00, 18.30. Od 20.00 trenują hokeiści i inne grupy zorganizowane.

W soboty lodowisko czynne jest od 10.00 i można korzystać po 1,5 godziny z przerwą półgodzinną na czyszczenie lodu, a więc strat co dwie godziny od 10.00. Ostatnie wejście o 18.00, gdyż od 20.00 zajęcia grup zorganizowanych. W niedzielę podobnie, z tym, że start od godz. 12.00.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama