Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Pociągiem z Trójmiasta do Zakopanego! Wraca całoroczne połączenie kolejowe

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia wróci bezpośrednie już całoroczne połączenie kolejowe InterCity z Trójmiasta do Zakopanego. IC zapowiada również nowe połączenia m.in. Kłodzka.
Pociągiem z Trójmiasta do Zakopanego! Wraca całoroczne połączenie kolejowe

Autor: PKP Intercity | materiał prasowy

10 grudnia wejdzie w życie nowy rozkład jazdy PKP InterCity. W nowym rozkładzie do i z Trójmiasta i nadal będzie kursować 49 par pociągów całorocznych, a sezonowo będzie jeździć dodatkowych 10 składów (o jeden więcej niż do tej pory).

Co może ucieszyć podróżujących w góry, 22 grudnia wrócą bezpośrednie całoroczne połączenia do Zakopanego, które do tej pory - ze względu na prace modernizacyjne między Krakowem i Zakopanem – były organizowane w wakacje i ferie zimowe. W pozostałe miesiące podróżni od Krakowa musieli już korzystać już z komunikacji zastępczej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zatrzymanie pociągów w Gdyni. Nadano sygnał „radio-stop”, kto za tym stoi?

Wcześniej, bo właśnie 10 grudnia pojawią się nowe połączenia do Kłodzka z przesiadką we Wrocławiu. Nadal z Gdańska do Warszawy kursować będą 22 pary połączeń całorocznych, 15 do Krakowa, 11 do Poznania, 10 do Katowic i 7 do Wrocławia. Dostępne będą też całorocznie 2 pociągi międzynarodowe relacji Gdynia – Berlin i Gdynia – Wiedeń, a sezonowo uruchomione zostanie 1 dodatkowe połączenie do Bohumina.

- Nowy rozkład przynosi również wzrost komfortu podróżowania. Liczba pociągów kategorii TLK zmniejszy się na rzecz składów kategorii InterCity. Dzięki wzmacnianiu floty PKP Intercity kolejnymi nowymi i zmodernizowanymi wagonami i elektrycznymi zespołami trakcyjnymi liczba połączeń kategorii IC z i do Gdańska zwiększy się do 29. Nową, wyższą kategorię otrzyma pociąg Doker relacji Gdynia – Katowice będzie obsługiwany nowoczesnym elektrycznym zespołem trakcyjnym. W ten sposób już 43 pary połączeń całorocznych z 49 kursujących z/do Gdańska będzie obsługiwana komfortowym taborem kategorii IC, EIC i EIP – informują w PKP InterCity.

Warto dodać, że teraz w nowym już rozkładzie jazdy skład EIC Jantar kursujący do tej pory tylko w sezonie letnim w relacji Warszawa – Hel – Warszawa będzie dostępny dla podróżnych także w majowe, czerwcowe i wrześniowe weekendy. Ponadto dodatkowo (od maja do września w niedziele oraz w święta i długie weekendy) kursować będzie pociąg IC Zatoka w relacji Gdynia – Poznań.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa