Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Elbląg: Ksiądz wrzucił do puszki WOŚP pieniądze z tacy oraz własnej kieszeni

Ksiądz Kazimierz Klaban z parafii kościoła polskokatolickiego pod wezwaniem Dobrego Pasterza w Elblągu po raz kolejny włączył się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dniu finału WOŚP, w niedzielę, 28 stycznia, zebrane na tacę podczas mszy świętej datki od razu włożył do orkiestrowej puszki wolontariuszy. Tak czyni już od ośmiu lat.
ksiądz Kazimierz Klaban z Elbląga
Ksiądz Kazimierz Klaban podobnie jak rok temu datki z tacy wrzucił do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Autor: WOŚP Elbląg

Ksiądz z Elbląga przekazał na WOŚP pieniądze z tacy

Duchowny nie ukrywa tego, wręcz uprzedza wiernych, że tak właśnie postąpi. Jeszcze przed finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapowiedział w mediach społecznościowych, że Rada Parafialna wyraziła jednogłośnie zgodę, aby taca zebrana w czasie mszy świętej została przekazana do puszek wolontariuszy WOŚP. 

– Wszystkich obecnych zapraszamy na gorącą kawę, herbatę, mały poczęstunek. Będziemy mogli skosztować na miejscu przepyszne torty, a kolejne będzie można wylicytować i dalej ucztować w domu. Kulminacyjnym punktem będzie ognisko rozpalone przy kościele, gdzie każdy chętny będzie mógł samodzielnie upiec kiełbaskę nad ogniskiem na wolnym powietrzu. Ufamy, że pogoda nam dopisze. Już dziś wszystkim obecnym życzę mile spędzonego czasu i wspaniałej zabawy – napisał proboszcz parafii ks. Kazimierz Klaban.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tak w Gdańsku zagrała WOŚP! Rekord dzielenia się dobrem i sercem

Zebrane na tacę datki ksiądz osobiście włożył do puszek wolontariuszy. Z humorem zapewniał, że parafia nie ucierpi, będzie w stanie uregulować wszystkie rachunki, zaś duchowni nie będą głodowali.

– Chcę, by nasza mała społeczność przyczyniła się do tego dobra, które się dzieje. Chcę, by w razie potrzeby każdy z nas mógł skorzystać z pomocy WOŚP – mówił kapłan w trakcie mszy świętej.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tu wszystko gra OK! Wielki finał WOŚP w Gdańsku
Ksiądz Kazimierz Klaban wspiera WOŚP od ośmiu lat

Ksiądz czyni tak od ośmiu lat, zaś impulsem był dla niego pobyt w szpitalu. Dochodząc do siebie po udarze, widział dookoła wiele urządzeń z charakterystycznymi serduszkami WOŚP. Takie serduszka miała również aparatura, do której był podłączony.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama