Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Pijana kobieta wiozła dzieci samochodem

Poważne kłopoty z utrzymaniem prostego kierunku jazdy miała kobieta prowadząca osobowe bmw. „Wydmuchała” blisko promil alkoholu. W aucie były dwie córki kobiety oraz jej koleżanka.
Pijana kobieta wiozła dzieci samochodem
Za kierownicą tego samochodu siedziała kobieta, jak się okazało pijana. Razem z nią podróżowało dwoje dzieci

Autor: KPP Kwidzyn

Wszystko działo się w miejscowości Stańkowo, w gminie Prabuty. Będący już po służbie policjanci spostrzegli, że jadący przed nimi samochód nie zachowywał prostego kierunku, poruszał się zygzakiem. Policjant jadący za bmw od miejscowości Bronowo, wyprzedził w pewnej chwili ten pojazd, po czym zaczął zwalniać, by w końcu zatrzymać się. Za nim ustawił się podejrzany pojazd.

Funkcjonariusze podbiegli do auta i otworzyli drzwi. Natychmiast wyczuli od kierującej silną woń alkoholu. Na siedzeniu pasażera siedziała koleżanka kobiety, od której również wyczuwalny był alkohol. Na tylnym siedzeniu dwie córki kierującej, w wieku 6 i 15 lat. 

Policjanci odebrali kobiecie kluczyki od auta, by uniemożliwić dalszą jazdę, po czym wezwali patrol drogówki. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie 37-letniej kierującej. Na miejscu zatrzymano jej prawo jazdy, odpowie też przed sądem. Grozi jej wysoka grzywna, kara do 2 lat pozbawienia wolności, do tego zakaz prowadzenia pojazdów. Policja przekaże również informację o sprawowaniu opieki nad dziećmi w stanie nietrzeźwości do Sądu Rodzinnego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka