Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Potężny pożar bloku w Gdańsku! 12 zastępów strażaków w akcji

Aż 12 zastępów Państwowej Straży Pożarnej musiało gasić pożar czteropiętrowego budynku, do którego w czwartek 11 kwietnia doszło przy ulicy Hokejowej na Łostowicach w Gdańsku. Szczęśliwie blok mieszkalny wciąż nie był oddany do użytku, a wszystkim spośród robotników zaangażowanych w prace wykończeniowe udało się uniknąć obrażeń.
Pożar budynku w budowie przy ulicy Hokejowej w Gdańsku
Pożar budynku w budowie przy ulicy Hokejowej w Gdańsku

Autor: KM PSP Gdańsk

Pożar przy ul. Hokejowej w Gdańsku. Płonął blok

- Zapaleniu uległa elewacja, częściowo dach, rusztowanie wokół budynku oraz elementy budowlane. Rozwojowi pożaru sprzyja mocno wiejący wiatr – relacjonowali w mediach społecznościowych, wkrótce po otrzymaniu zgłoszenia, strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Sygnał o pożarze „zewnętrznej części budynku”  przy ulicy Hokejowej na Łostowicach w Gdańsku, jak wskazuje oficer dyżurny służb ratowniczych, trafił do nich około godziny 15.45 w czwartek 11 kwietnia 2024 roku. Ogień pojawił się najprawdopodobniej najpierw na pokrytej styropianowym ociepleniem ścianie niezasiedlonego budynku, będącego wciąż obiektem prac; stopniowo jednak doprowadził do uszkodzeń okien oraz konstrukcji dachowej.

Na miejscu, w akcji gaśniczej, uczestniczyło aż 12 zastępów PSP nadzorowanych przez zastępcę komendanta miejskiego straży w Gdańsku. Według informacji przekazanych przez ratowników, z ich ustaleń wynika, że wszyscy robotnicy budowlani - w liczbie kilkudziesięciu - zostali bezpiecznie ewakuowani z obszaru zagrożenia. Przyczyny pożaru wyjaśniać będzie policja.

ZOBACZ TEŻ: Pożar w DPS w Przytocku. Jedna ofiara śmiertelna, 99 osób ewakuowano

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
MS 12.04.2024 09:37
To już kolejny pożar "steropianu" na budowach w tej części Gdańska. Myślę, że odpowiednie służby, np. WIOŚ powinno to zainteresować.

Reklama
Reklama
Reklama